У Ростові 14 червня розпочався суд над полоненими бійцями «Азову», які боронили Маріуполь.

На лаві підсудних серед полонених знаходиться випускниця ТДАТУ – Лілія Павріанідіс, яка була кухарем у полку «Азов».

У травні 2022 року вони здалися в полон. Їм обіцяли вихід з метою подальшого обміну. Росія порушила усі домовленості і влаштувала показовий «трибунал».

Серед засуджених — 8 жінок і 14 чоловіків. Їх звинувачують у «причетності до терористичної організації та участі в акціях з повалення російської влади в Донецькій області» та, відповідно, їм усім загрожує від 15 років до довічного ув’язнення.

Університетська спільнота ТДАТУ обурена ганебним «трибуналом» РФ. Жінки-полонені, у тому числі і Ліля Павріанідіс, не виконували бойові задачі.

Кожна війна у світі регулюється законами та звичаями міжнародного гуманітарного права. Суди над нашими військовополоненими, суперечать усім положенням Женевської конвенції. Українські правозахисники звертають увагу на порушення елементарних гуманітарних прав військовополонених: зовнішній вигляд військовополонених – виснаженість наче з концтабору; неможливість листування, телефонного дзвінка рідним.

28 червня відбудеться друге засідання судилища – російського «трибуналу».

Звертаємось до усіх людей доброї волі, ООН, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Омбудсмана Дмитра Лубінця, Міжнародного Комітету Червоного Хреста, Української правозахисної організації «Центр громадянських свобод» щодо розголосу порушення Женевської конвенції, прав людини, гуманітарних прав усіх військовополонених.

Просимо розповсюджувати цю інформацію у ЗМІ та соцмережах.

Ми маємо усі разом стати на захист справедливості і захисту права українців, які ганебно порушує країна-терорист.

Довідка:
ЛІЛЯ ПАВРІАНІДІС народилась у Бердянську 16.12.1994 року,
Закінчила у 2014 р. ВСП Бердянський коледж.
З 2014- 2018 – студентка ТДАТУ, факультет АТЕ, Харчові технології.
2018 – випускниця ТДАТУ, магістр, волонтер.