16 лютого українці втретє в історії відзначають День Єднання. Нове свято було оголошено Президентом у 2022 році через заяви, що саме цього дня розпочнеться повномасштабне російське вторгнення.

Це день, коли ще більшість з нас жили звичним життям, але в серці кожного українця вже оселився страх війни. У 2022 році Україна вперше відзначила День Єднання, продемонструвавши всьому світу, що наша сила — в єдності.

В сучасній українській історії були такі моменти об’єднання нації: Революція гідності у 2014 році, Помаранчева революція у 2004 році та створення Народного руху у 1989 році, що призвело до проголошення Незалежності України.

Сьогоднішня велика війна, яку можна вважати Третьою світовою у гібридному форматі, фактично стала критичною точкою об’єднання українців довкола спільних цінностей. Ми спільно обирали проєвропейський курс розвитку і відмовилися від будь-яких зв’язків із росією.

Безжально майже вже два роки ворог знищує наші міста і села, вбиває наших дітей, вимушено розлучає сім’ї. Не дамо ворогові нас залякати, піднімемо нині наш синьо-жовтий стяг вгору і нехай в усіх серцях в унісон пролунає “Ще не вмерла України ні слава, ні воля”. Бо нас об’єднує одне спільне для всіх українців бажання — жити в мирі на своїй Українській Землі! Долучаймося до заходу! Підтримаймо країну в такий нелегкий час! Ми – єдині, в єдності наша сила і наша Перемога!

З Днем Єднання!

Відеопрезентція від студії “Творче дихання студентів ТДАТУ”