Асоціація ягідництва України в ракках проєкту ЕФКО організувала черговий тренинг за темою «Біологія рослин малини, суниці, лохини» у якому взяли участь викладачі кафедри плодоовочівництва, виноградарства та біохімії: Максим Колесніков, Ольга Алексеєва та Юлія Пащенко.

Тренером заходу була Ельвіра Абселямова, агроексперт з ягідництва з міжнародним досвідом. На тренінгу докладно поговорили про біологію малини, суниці, лохини.

Почали з суниці: яка будова рослини, за яких температурних умов вона росте і розвивається, які її біологічні особливості. Що таке гутація (сок клітин, схожий на росу), чим гутація суниці відрізняється від інших рослин, чому її треба обов’язково враховувати для підживлення. Числені питання учасників тренінгу стосувались дій щодо погодних умов, адже на найближчі кілька днів прогнозуються морози. Як захищати рослини від морозу, коли немає снігу. За рекомендацією агроекспертки – вкривати соломою.

Перейшовши до малини, розглянули її біологічні особливості: які ґрунти рослина любить, чому так залежить від запилючачів. Консультантка докладно розкрила теми: яка температура повинна бути для фаз вегетації та закладки бруньок, як впливає на закладання і плодоношення світло – в закритому і відкритому ґрунті.

Остання рослина, котру розглядали на тренінгу – лохина або чорниця високоросла. Спікерка розповіла про її біологічні особливості: як формуються пагони і коренева система, які хвилі росту, також за яких умов рослина квітує і запилюється, чому на лохині краще саме джмелі, ніж бджоли. Особливу увагу консультантка приділила важливості гриба микорізи.

Редакційно-видавничий відділ