Одним з пріоритетних завдань в Таврійському державному агротехнологічному університеті є впровадження програм академічної мобільності. Слід відзначити, що за останні роки в університеті вдалося налагодити реалізацію зовнішньої академічної мобільності із закордонними вищими навчальними закладами Франції, Німеччини, Польщі, де наші студенти вже отримали подвійні дипломи магістрів.

У цьому навчальному році ректорат університету активно працює у впровадженні програми внутрішньої академічної мобільності студентів із аграрними вищими навчальними закладами. Було укладено договори про співпрацю Миколаївським національним аграрним університетом, Харківським національним технічним університетом ім. Петра Василенка, Херсонським державним аграрним університетом та Львівським національним аграрним університетом.

Основними завданнями внутрішньої академічної мобільності студентів ТДАТУ є підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки студентів, обмін досвідом та встановлення внутрішніх інтеграційних зв’язків.

В лютому 2018 року в рамках академічної мобільності 6 студентів механіко-технологічного та факультету агротехнологій та екології ТДАТУ, які пройшли конкурсний відбір, були направлені на навчання до закладів-партнерів на 2 тижні. У той же час до Таврійського державного агротехнологічного університету завітали чотири студента Миколаївського НАУ (спеціальність «Агроінженерія» та «Агрономія) та два студента з Херсонського ДАУ (спеціальність «Агрономія).

Протягом перебування студентів із закладів-партнерів у нашому університеті хлопці та дівчата відвідували заняття у групах відповідного курсу зі відповідної спеціальності, де мали можливість не тільки вивчати професійні дисципліни, а й порівнювати рівень викладання наших викладачів з рівнем підготовки у своїх ВНЗ. Крім того, студенти в рамках реалізації програми академічної мобільності та за підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, відвідали бази практичної підготовки ТДАТУ, а саме багатопрофільне сільськогосподарське підприємство ПАТ «Племзавод «Степове» та тепличний комплекс, які розташовані у Кам’янка-Дніпровському районі Запорізької області.

Не менш важливим у такому обміні студентів між закладами-партнерами є можливість поспілкуватися зі своїми однокурсниками. Студентське самоврядування механіко-технологічного факультету та факультету агротехнологій та екології представили своїм новим друзям цікаву культурно-розважальну програму: відвідування Національного природного парку «Кам’яна могила», екскурсії по історичним пам’яткам та місцевим краєвидам м. Мелітополя, відвідування кінотеатру «Перемога», міжуніверситетські змагання із боулінгу, святкування Масляної, КВК та багато інших заходів.

Наразі завершився перший етап цієї програми, і студенти повертаються до своїх вишів із набутим новим досвідом та яскравими враженнями. А вже наприкінці лютого, на другому етапі в рамках академічної мобільності, студенти з Таврійського ДАТУ та Харківського НТУСГ ім. П. Василенка матимуть можливість навчатися у закладах-партнерах зі спеціальностей «Агроінженерія» та «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

Реалізація програм академічної мобільності в університеті є не тільки інтеграцією в європейський освітній простір, а й ефективним шляхом з підвищення якості підготовки фахівців у закладах-партнерах.

Проректор з науково-педагогічної роботи Ломейко О.П.