Упродовж десяти днів, з 14 по 24 березня 2017 року, в університеті панувала надзвичайна атмосфера багатомовного спілкування – проходив щорічний захід «Декада іноземних мов». Формат «Декади» був традиційно спрямований на навчально-виховну, науково-дослідну, виробничо-практичну та дозвіллєву складові діяльності студентства ТДАТУ.

Започаткуванням «Декади» стала науково-технічна конференція магістрантів та студентів ТДАТУ, що проводилася з 13 по 17 березня 2017 року. У рамках конференції на кафедрі з 14 по 16 березня студенти різних спеціальностей й освітніх ступенів вели науковий діалог за результатами власних досліджень. Свій науковий доробок за загальним напрямом «Суспільство. Економіка. Технології та інновації» учасники конференції представляли в форматі стендових презентацій на постер-сесіях або доповідей на засіданнях двох англомовних, однієї німецькомовної та однієї франкомовної секцій. Серед найрізноманітнішої тематики доповідей особливу зацікавленість серед учасників викликали: перспективи розвитку вертикальних ферм у сільському господарстві, відновлювальні джерела енергії як спосіб вирішення енергетичних проблем в Україні, технології виготовлення сиру СентНектер, виробництво полуниці в Німеччині, дослідження технологій нейромаркетингу тощо. Для учнів старших класів середніх загальноосвітніх шкіл та студентів коледжів м. Мелітополя, Мелітопольського та Приморського районів у рамках конференції працювала секція «Філологічні науки», яка, сподіваємося, стала для майбутніх студентів стартовою платформою щодо навчально-наукового спілкування за філологічною спрямованістю.

З 20 по 22 березня в форматі трьох прес-конференцій студенти ТДАТУ обговорювали важливість практичної підготовки майбутнього фахівця. Спікерами заходів виступили кращі студенти – учасники міжнародних освітньо-виробничих стажувань. Спікери ознайомлювали студентів молодших курсів з офіційною інформацією університету щодо проходження освітньо-виробничих практик за кордоном та натхненно ділилися власним професійним, мовним і соціокультурним досвідом, здобутим у рамках практик на аграрних підприємствах Франції, Німеччині, Швеції, Польщі. Студенти дійшли одностайного висновку про широкі переваги освітньо-виробничих практик за кордоном та їх потужний вплив на подальшу професійну підготовку й кар’єру.

22 березня члени англомовного студентського дискусійного клубу проводили дозвілля, обговорюючи проблеми публічного виступу. Чергове засідання серії «Засади публічної промови» було присвячено обговоренню принципів побудови та представлення промови, а також обміну особистим досвідом публічного спілкування із аналізом відеоматеріалу власних виступів на студентській науковій конференції ТДАТУ. Для підвищення рівня публічного спілкування члени клубу відпрацьовували психологічні техніки зниження тривоги перед публічним виступом, підвищення самовпевненості та рефреймінгу.

У відповідь на зростаючу потребу студентів у підтвердженні рівня володіння іноземною мовою міжнародними сертифікатами кафедра організувала проведення семінару «Стратегії підготовки до міжнародних екзаменів з англійської мови» акредитованим екзаменатором «Кембриджського центру оцінювання», фахівцем Запорізького Центру іноземних мов «Поліглот». На семінарі, який відбувся 22 березня 2017 року, студенти мали можливість отримати інформацію про вимоги до складання міжнародних іспитів з іноземних мов та стратегії підготовки до них.

Кафедра іноземних мов висловлює щиру подяку гостям проекту, студентам і співробітникам університету за участь та сприяння в проведенні «Декади». Колектив кафедри пишається своїми вихованцями й сподівається на подальшу творчу взаємодію із студентами, для яких іноземна мова стала умовою самовдосконалення й розвитку творчого потенціалу. Після підведення підсумків проведення «Декади-2017» кафедра розпочинає планувати роботу «Декади іноземних мов» на наступний рік. Координатори проекту відкриті до ініціатив, нових ідей і пропозицій та запрошують до співпраці.

Колектив кафедри іноземних мов

Фото Ганни Бовкун