2019 рік у житті Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного був насиченим та багатим на важливі події. Пригадаємо разом про головні з них.

З 2019 року наш університет носить ім’я корифея аграрної галузі двічі Героя Соціалістичної Праці, Героя України, кавалера ордена Ярослава Мудрого, академіка УААН Дмитра Моторного. Для університету Дмитро Костянтинович був не пересічною людиною: член Наглядової ради університету, почесний професор, друг, порадник, безмежно щира, добра і проста людина. Жодна з важливих подій університету не обходилася без його участі.

За даними  рейтингу Webometrics-2019, ТДАТУ серед 50-ти кращих університетів України! Наш університет посів 47-у позицію серед українських ЗВО і покращив попередній рейтинг на 51-ну позицію (98-е місце у 2018 році). Університет продовжує демонструвати високий рівень діяльності та присутності в інтернет-просторі, а також забезпечує максимальну доступність інформації для усіх користувачів мережі Інтернет. Рейтинг університетів Webometrics, складається однією з найбільших наукових установ Європи – Національною дослідницькою радою Іспанії і оцінює близько 30 тисяч закладів вищої освіти світи.

Таврійський державний агротехнологічний університет взяв участь у двох міжнародних виставках: «Сучасні заклади освіти» та «WorldEdu». Серед провідних ЗВО України наш університет отримав престижну високу нагороду – Гран-Прі «Лідер післядипломної освіти України». ТДАТУ також отримав престижну нагороду – золоту медаль у номінації «Створення та впровадження системи моніторингу якості освіти та освітньої діяльності в закладах вищої освіти». Це висока оцінка результативності освітнього процесу університету останніх років, ефективний початок роботи в університеті відділу моніторингу якості освітньої діяльності НМЦ ТДАТУ. Наш університет було відзначено дипломом Міністерства освіти і науки України та Національної академії педагогічних наук України «За активну участь у реформуванні Національної системи освіти». Наш ЗВО також отримав «Сертифікат якості наукових публікацій». Це висока оцінка наукових досягнень та інтернет-публікацій ТДАТУ останніх років.

Ректору Таврійського державного агротехнологічного університету, депутату Запорізької обласної ради, доктору технічних наук, професору, член-кореспонденту НААН України Володимиру Кюрчеву присуджена державна премія в галузі науки і техніки за роботу «Високоефективні комплекси технічних засобів для вирощування зернових та інших культур». Над роботою «Високоефективні комплекси технічних засобів для вирощування зернових та інших культур» працювали багато науковців: д.т.н. Адамчук В.В., к.т.н. Насонов В.А., Антонець С.С., д.т.н. Булгаков В.В., д.т.н. Кюрчев В.М., Калапа С.Г., Пономар Ю.В., Гавриленко П.М. Вона має високу практичну та наукову цінність для сільського господарства України.

Студентка 4-го курсу спеціальності «Облік та аудит» ТДАТУ Анастасія Подопригора, отримала грант на навчання у Німеччині. Це стало можливим завдяки співпраці нашого університету із закладом вищої освіти Анхальт (HochschuleAnhalt) / Німеччина.  Співробітництво було започатковано ректором ТДАТУ, д.т.н., професором В.М. Кюрчевим. Угода про співпрацю, укладена між ТДАТУ і факультетом сільського господарства, екотрофологiї та ландшафтного розвитку HochschuleAnhalt, передбачає різнопланову взаємодію в академічній та науковій сферах.

Переможниця конкурсу «Чому я обираю Агро?» Віолетта Індік провела вікенд у Берліні. Цей конкурс есе провів Агропортал. Студенти аграрних університетів та коледжів розміщали у соцмережах свої есе щодо обраної спеціальності. В рівній боротьбі все ж таки найкращою стала студентка  факультету АТЕ Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного – Віолетта Індик.Від такого подарунку дівчина була у захваті.  Протягом вихідних Віолетта відвідала пам’ятки Берліну та ознайомилася з інфраструктурою столиці Німеччини.

Денис Водоп’янов, начальник РВВ “Агро Таврія”