1З 21 по 23 лютого в м. Київ на базі спортивного комплексу Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбувся чемпіонат України з гирьового спорту серед студентів, участь в якому прийняли 12 команд закладів вищої освіти з найкращими студентами-гирьовиками країни у своїх складах.

Як завжди, і цього року наша збірна команда з гирьового спорту з нетерпінням чекала одних із  найважливіших змагань у своєму календарі, яким передувало виснажливе і наполегливе тренування протягом року під керівництвом заслуженого тренера України, викладача кафедри фізичного виховання і спорту Сергія Кубрака.

Під час церемонії відкриття змагань стався досить приємний момент для нашого університету і всього Запорізького краю – нарешті звання “Суддя міжнародної категорії з гирьового спорту” було присвоєно Сергію Івановичу за його багаторічний і безцінний досвід участі та суддівства в змаганнях самого високого міжнародного рівня. Ми дуже раді цьому визначному досягненню у Вашій спортивній кар’єрі і дійсно пишаємось цим.

Наші спортсмени вирішили не відставати від свого тренера і під час своїх виступів на чемпіонаті ще раз довели, що гирьовики ТДАТУ – одні з найкращих в Україні у своїх вагових категоріях.

Тож, остаточні результати наших студентів в особистій першості:

Олексій Сердюк (кандидат в майстри спорту з гирьового спорту, студент механіко-технологічного факультету, група 11 АІ) – І місце у ваговій категорії до 70 кг (поштовх довгим циклом двох гир вагою 24 кг – 41 підйом за 10 хвилин);

Андрій Нідялко (студент факультету агротехнологій та екології, група 31 ЦБ) – І місце у ваговій категорії до 80 кг (поштовх довгим циклом двох гир вагою 24 кг – 20 підйомів за 10 хвилин);

Ольга Москаленко (кандидат в майстри спорту з гирьового порту, студентка факультету агротехнологій та екології, група 31 ХТ) – І місце у ваговій категорії 70+ кг (ривок однієї гирі вагою 16 кг – 190 підйомів за 10 хвилин).

За результатами командної першості, збірна ТДАТУ з гирьового спорту посіла ІІІ місце, виборовши бронзові медалі чемпіонату у важкій боротьбі з іншими командами. Завдяки успішному виступу наших студентів, вони вибороли право на участь в чемпіонаті світу з гирьового спорту серед студентів, який відбудеться в червні цього року у Афінах (Греція).

Наступного дня відбувся Міжнародний турнір з гирьового спорту серед чоловіків, жінок, ветеранів пам’яті В. М. Махна, в якому взяти участь вирішили головний тренер нашої збірної й єдина в складі жінка. За підсумками цих змагань маємо ще дві нагороди найвищого класу:

Ольга Москаленко (кандидат в майстри спорту з гирьового порту, студентка факультету агротехнологій та екології, група 31 ХТ) – І місце у ваговій категорії 70+ кг (поштовх довгим циклом однієї гирі вагою 16 кг – 125 підйомів за 10 хвилин). І це на 5 разів більше за чинний норматив майстра спорту України з гирьового спорту. За словами Сергія Івановича, спортсменка з самого початку тренувань поставила собі цю ціль – стати майстром спорту України за будь-яких обставин, і планомірно йшла до її здійснення шляхом підвищення своїх показників сили та витривалості.

Від щирого серця вітаємо Ольгу із завоюванням цього почесного спортивного звання, до якого вона йшла довгих два роки, не шкодуючи своїх сил і здоров’я! Бажаємо тобі не зупинятися на досягнутих висотах, терпіння, працьовитості та неодмінно якнайшвидшого виконання звання “Майстер спорту міжнародного класу з гирьового спорту”.

Сергій Кубрак – І місце у ваговій категорії до 70 кг серед ветеранів (поштовх довгим циклом двох гир вагою 24 кг – 55 підйомів за 10 хвилин).

Тож, за підсумками двох змагань скарбничка спортивної слави Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного поповнилася 6 медалями різного ґатунку:

• 5 золотих медалей в особистій першості;
  • 1 бронзова медаль в командній першості;
  • Майстер спорту України з гирьового спорту – 1 людина;
  • Суддя міжнароднох категорії з гирьового спорту – 1 людина.

Вітаємо нашу команду з гирьового спорту з заслуженими медалями та досягненнями! Бажаємо вам і надалі радувати нас нескінченними перемогами і рекордами.

Окремі слова подяки хочеться виказати на адресу ректора ТДАТУ, д.т.н., професора Володимира Кюрчева і голови профспілкового комітету ТДАТУ  Миколи Андрущенка за їх безмірну допомогу в придбанні сучасного спортивного інвентарю для тренувань збірної команди, фінансуванні й організації поїздки гирьовиків ТДАТУ на одну з найголовніших першостей України з гирьового спорту!

Олексій Нестеров,

старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту