Сьогодні, 19 січня, у День Святого Водохреща, свій 91 День народження відзначає людина-епоха, Почесний громадянин Мелітополя, ректор нашого Університету у 1971-1987 роках, заслужений працівник вищої школи, кавалер Ордена за заслуги перед Запорізьким краєм III, II, I ступенів, а нині професор кафедри технічного сервісу та систем в АПК, кандидат технічних наук Ігор Сергійович Сірий.

Ігор Сергійович присвятив Таврійському державному агротехнологічному університету імені Дмитра Моторного більшу частину свого життя, а саме, 65 років. Він здобув величезну повагу і авторитет у всіх, хто спілкувався з ним. Його авторитет педагога, вченого, керівника непорушний. І сьогодні викликає захоплення особистість Ігоря Сергійовича, його тактовність, освіченість, начитаність.

Ігор Сірий приїхав до Мелітополя у 1956 році, після закінчення Московського інституту механізації та електрифікації сільського господарства. Свій професійний шлях він почав у стінах Мелітопольського інституту механізації сільського господарства (нині Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного), де працював на посадах асистента, старшого викладача, доцента, професора.

З 1965 по 1971 роки був завідувачем кафедри «Основи взаємозамінності», з 1961-1971 рр. працював проректором з навчальної та наукової роботи, з 1971-1987 рр. був ректором Мелітопольського інституту механізації сільського господарства. За 16 років роботи на цій посаді Ігоря Сергійовичу вдалося підняти престиж МІМСГу. У цей період інститут наростив матеріальну базу: було побудовано 10-поверховий навчальний корпус, військова кафедра, бібліотека, спорткомплекс, їдальня, база відпочинку «Салют» на узбережжі Азовського моря у самому центрі Кирилівки.

При керівництві Ігоря Сергійовича МІМСГ став закладом вищої освіти першої категорії. Великий внесок зробив Ігор Сергійович Сірий і в наукову сферу, він є автором 60 наукових робіт і трьох підручників. Головна особливість Ігоря Сергійовича в процесі навчання в усі часи був і залишається індивідуальний підхід до кожного студента. Ігор Сергійович і сьогодні працює в рідному університеті, – викладає на кафедрі «Технічний сервіс і системи в АПК».

Вітаємо Ігоря Сергійовича Сірого з ювілеєм і бажає йому міцного здоров’я і довголіття!

Редакційно-видавничий відділ