DSC_0001Впродовж місяця на кафедрі іноземних мов ТДАТУ для групи студентів, які успішно пройшли попередній конкурсний відбір до програм літніх аграрних навчально-виробничих стажувань у Німеччині, тривав інтенсивний курс німецької мови з гостьовою викладачкою з Лейпцигу – пані Яною Бернхардт.Ініціатором та спонсором спеціалізованої п’ятитижневої мовної підготовки студентів виступило керівництво німецької асоціації АРОLLO e.V. (Асоціація зі співпраці у галузі сільського господарства, екології та розвитку села у Східній Європі), з якою Таврійський державний агротехнологічний університет співпрацює з 2014 року.

Асоціація АРОLLO e.V. проводить аграрні практики для студентів східноєвропейських країн з 1991 року. При цьому суттєва увага закономірно приділяється належному володінню кандидатами-практикантами німецькою мовою, адже практика, як правило, проходить на невеликих аграрних підприємствах, де стажери мешкають і працюють пліч-о-пліч із фермерськими сім’ями. Відповідна німецькомовна компетенція вкрай потрібна стажерам також під час широкої навчальної частини практики: у період стажування для студентів-практикантів влаштовуються численні фахові семінари за участю провідних аграріїв Німеччини, проводяться дискусії з найактуальніших тем сільського господарства, організовуються екскурсії до господарств екологічного землеробства та до різнопрофільних підприємств з переробки аграрної продукції, забезпечуються контакти із представниками відомих виробництв сільськогосподарської техніки і насіння.

Тож, саме на розвиток німецькомовної компетенції були зорієнтовані зміст та технологія інтенсивного тренінгу з німецької мови від іноземної гості нашого університету. Заняття проводилися щоденно. Слід зазначити, що відвідувати їх мали можливість не лише учасники АРОLLO-стажувань, а й усі охочі вивчати німецьку. Ключові акценти тренінгу були розставлені на темах перебування студентів у гостьових фермерських родинах, основних процесах агровиробництва, особливостях німецької культури, соціальних та країнознавчих аспектах. Домінантною формою взаємодії на заняттях було обрано інтеракції як основу забезпечення комунікативно-діяльнісної спрямованості мовного тренінгу.

Яна Бернхардт сама є студенткою. Вона навчається у Лейпцизькому університеті (Universität Leipzig) за двома спеціальностями: «Німецька мова як іноземна» та «Політичні науки». І от саме за першою своєю спеціальністю юна гостя практикувала у нас викладачем німецької мови від асоціації АРОLLO. Підсумовуючи враження щодо власної місії свого візиту, Яна із задоволенням зазначила, що здобула значний професійний досвід взаємодії із мотивованими та відкритими людьми. «Я насолоджувалася необмеженим простором свободи та повною довірою з боку викладацького персоналу університету, адже я мала змогу творчо експериментувати із різними дидактичними методами без будь-якого стороннього «нагляду», що якраз на початку професійної кар’єри є дуже важливим для віднаходження себе як викладача», – підкреслила наша молода колега.

Усі учасники тренінгу також залишилися у захваті від курсу – і від самого процесу навчання, і від власних результатів опанування мови. «Наш німецькомовний курс був цікавим та пізнавальним, заняття проходили легко та невимушено», – охарактеризувала тренінг по його завершенню Дарина Утьєва, студентка 3-го курсу спеціальності «Економіка». Майбутні стажери програми АРОLLO, Антон Хітров (група 11МБ ФБ) та Марина Міркель (група 31 ЕК), підводячи підсумки своєї інтенсивної роботи із вдосконалення німецької, зазначили, що відносно мовної поведінки почувають себе наразі цілком впевнено і з нетерпінням чекають на кінець травня – початок свого чотиримісячного аграрного стажування у мальовничій місцевості федеральної землі Бранденбург.

За матеріалами: С.Г. Мунтян,

старший викладач кафедри «Іноземні мови»