Відповідно до внесених 13.10.2020р. змін до постанови КМУ від 22 липня 2020 р. №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та листа Міністерства освіти і науки України №1/9-576 від 12.03.2020р., закладам вищої освіти було рекомендовано з 15.10.20р. перейти на дистанційне навчання.

Згідно наказу ректора Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного професора Володимира Кюрчева, співробітники кафедри ТМКП ім. професора В.М. Найдиша чергують у студентському гуртожитку №1. За графіком кафедра контролює порядок у гуртожитку з 05.10.2020 по 21.10.2020 року.

За час чергування викладачі кафедри проходять співбесіди зі студентами, надаються консультації, пояснюють що для забезпечення змішаної форми навчання в Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного функціонує Освітній портал, на якому розміщені електронні навчальні курси з усіх дисциплін, а для контролю за успішністю студентів діє автоматизована система керування освітнім процесом «Освіта».

Вивчаються особливості та потреби студентів щодо побутових умов проживання.

Наказом ректора університету від 13.10.2020р. заплановано ряд організаційних і протиепідемічних заходів, які дозволять забезпечити якісну організацію освітнього процесу у ТДАТУ, а також допоможуть протидіяти поширенню пандемії та зберегти здоров’я студентів і працівників університету.

У Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного станом на 15 жовтня з підтвердженим ПЦР-тест на COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, хворіє 10 осіб, у тому 2 студенти. З урахуванням загальної чисельності студентів і співробітників у ТДАТУ показник захворюваності складає 0,15%. Усі ці особи при появі перших симптомів хвороби були відправлені на самоізоляцію і в подальшому не мали контактів з іншими працівниками і студентами.

Крім того, в усіх зазначених випадках керівництвом університету разом із працівниками дезінфекційного відділу ВП «Мелітопольский МВ ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр» оперативно проводилася заключна дезінфекція усіх приміщень, в яких перебували вищевказані особи.

У гуртожитку протягом усього періоду дії карантину при вході постійно проводиться термометрія, а усі співробітники і студенти зобов’язані носити засоби індивідуального захисту, зокрема респіратори або захисні маски. Працівники адміністративно-господарчого відділу протягом дня систематично проводять санітарну обробку усіх приміщень на території гуртожитку.

Ірина Пихтєєва,
доцент кафедри ТМКП ім. професора В.М. Найдиша