В ТДАТУ розпочато проведення факультетських етапів конкурсу «Кращий куратор академічної групи ТДАТУ» (далі Конкурс) 2017-18 навчального року. Підставою для проведення Конкурсу є ряд рішень Вченої ради та Ректорату університету останніх трьох років.

Конкурс проводиться з метою вдосконалення та активізації роботи кураторів груп, підвищення ролі, престижності і мотивації кураторської діяльності. Основним завданням Конкурсу є аналіз і оцінка роботи куратора, виявлення і розповсюдження кращого досвіду роботи кураторів в університеті. Університетський конкурс є складовою аналогічного всеукраїнського конкурсу.

Конкурс проводиться у три етапи:

перший – відбірковий кафедральний, серед кураторів кафедр, як інформаційний звіт про роботу куратора на засіданнях кафедр факультетів;

другий – факультетський, за участі переможців першого етапу, кращих кураторів кафедр факультету;

третій – заключний, за участі кращих кураторів факультетів, переможців другого етапу.

Оцінка роботи куратора здійснюється за наступними основними показниками:

• успішність і відвідування занять студентами групи;
  • проведення кураторських годин: зміст, явка;
  • участь студентів групи в олімпіадах, конференціях, тематичних конкурсах різних рівнів;
  • участь студентів групи в масових заходах факультету та університету;
  • залучення студентів до наукової роботи, участі у спортивних секцій, художньої самодіяльності, роботи клубів за інтересами;
  • робота студентського самоврядування;
  • робота зі студентами групи в гуртожитку;
  • підтримка зв’язку (у разі необхідності) з батьками студентів;
  • представлення студентів групи до заохочень або стягнень.

На теперішній час вже пройшли факультетські етапи Конкурсу на факультетах Економіки і бізнесу (18.04.18) та Агротехнологій та екології (25.04.18). Щоб залишити інтригу – переможців поки що не називаємо! Конкурсною комісією було відзначено високий рівень організації проведення цих конкурсів на вказаних факультетах. Особливі слова подяки за це заступникам деканів з ОВР Васильченко Олені Олегівні та Шлєіній Людмилі Іванівні.

Далі коротко про ті кращі сторони роботи кураторів-фіналістів факультетських етапів Конкурсу, які були відмічені конкурсною комісією та можуть бути рекомендовані до запровадження у роботі всіх інших кураторів груп. Це:

• підходи щодо «формування колективу групи»;
  • робота куратора щодо визначення лідерських якостей членів групи, залучення колективу групи до участі у факультетських та загальноуніверситетських заходах;
  • індивідуальна роботи куратора з кожним членом групи, робота зі студентами в соціальних мережах в тому числі;
  • робота куратора щодо контролю успішності студентів групи, залучення студентів групи до участі у НДРС та предметних олімпіадах.

Наступні факультетські етапи Конкурсу заплановані на такі дати: МТФ – 02.05.18; факультет ІКТ – 10.05.18; Енергетичний факультет – 07.05.18.

Маємо надію, що на цих факультетах конкурс пройде ще краще!!!

Грицаєнко І.М., пом. ректора ТДАТУ з ОВР,

співорганізатор конкурсу, фото автора