Двічі на рік, у рамках міської програми стимулювання та заохочення талановитої молоді Мелітополя у відповідності до програми «Реалізація заходів молодіжної політики та підтримки обдарованої молоді», проводиться традиційний конкурс для визначення переможців у різних сферах реалізації творчих здібностей хлопчиків та дівчат.

Цього року у номінації «Науково-дослідницька та пошукова діяльність» перемогу здобув студент механіко-технологічного факультету спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» Кирило Кузьмін (куратор асистент кафедри обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ф. Ю. Ялпачика (ОПХВ) Олександр Ковальов).

Урочисте вручення іменних сертифікатів відбулось на засіданні виконкому. Міський голова Іван Федоров привітав стипендіатів, які мають видатні досягнення у галузях: мистецтва, творчості, спорту та науки і вручив сертифікати, за якими кожен з переможців протягом поточного семестру додатково, до основної, буде отримувати іменну стипендію міського голови Мелітополя.

Добру традицію підтримки талановитого юнацтва у нашому місті було започатковано кілька років тому, першим переможцем у галузі науково-дослідної та пошукової діяльності, у 2019 році, був також студент спеціальності «Галузеве машинобудування», а нині аспірант очної аспірантури Михайло Лебідь.

Науковий шлях цьогорічного стипендіата міського голови, Кирила Кузьміна, розпочався на другому році навчання з активної участі у роботі студентського наукового гуртка та представлення на студентській конференції доповіді на тему: «Підвищення ефективності використання сонячних колекторів». Незважаючи на те, що тоді за результатами студентського голосування, доповідь Кирила Кузьміна посіла друге місце. Участь у роботі студентської конференції додала йому авторитету серед професорсько-викладацького складу кафедри ОПХВ, колектив якої відзначив високий рівень якості отриманих знань та актуальність представленої доповіді.

У 2020 році здобутки Кирила були гідно відзначені, він отримав стипендію Президента України. З початку поточного навчального року Кирило Кузьмін отримує спеціальність, навчаючись на військовій кафедрі ТДАТУ. Крім цього, Кирило з першого курсу виконує обов’язки старости академічної групи, бере активну участь у підвищенні рівня володіння іноземною мовою, має активну життєву позицію та полюбляє спорт, особливо футбол.

Кирило – активний учасник двох постійно діючих наукових гуртків за напрямками «Оптимізації процесу диспергування молочних емульсій» і «Альтернативних енерготехнологій та проблем утилізації сміття», приймає участь в конкурсах наукових робіт, конференціях та олімпіадах. Сфера науково-дослідної діяльності Кирила Кузьміна охоплює проблематики підвищення ефективності використання нетрадиційних джерел енергії, оптимізації процесу гомогенізації молочних емульсій, пошук технічних рішень для забезпечення збільшення ресурсу механізмів та деталей машин, як у сфері харчової промисловості, так і сільськогосподарського виробництва.

З 2019 року результати наукової діяльності за тематиками підвищення енергоефективності процесу гомогенізації молочних емульсій та підвищення ефективності використання нетрадиційних джерел енергії презентувались Кузьміним К. С в ході участі в роботі понад 7 наукових конференцій, за результатами яких ним в співавторстві було опубліковано 14 тез доповідей. За період 2019-2021 рр в співавторстві Кирило подав заявки та отримав 2 патенти України на корисні моделі № 146094 «Пульсаційний гомогенізатор для рідких продуктів» та № 146095 «Струминно-щілинний гомогенізатор молока». Матеріально технічна база та інноваційні розробки професорсько-викладацького складу кафедри ОПХВ дали змогу реалізувати частину запропонованих Кирилом Кузьміним технічних рішень, що було здійснено на базі лабораторного зразку струминно-щілинного гомогенізатора молока.

Стипендіат міського голови не зупиняється на досягненому, з моменту подачі заявки на участь у конкурсі на здобуття іменної стипендії, Кирило взяв участь у роботі двох конференцій, за результатами яких ним в співавторстві було опубліковано шість тез доповідей у Матеріалах І Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених (01-26 лютого 2021 р). «Технічне забезпечення інноваційних технологій в агропромисловому комплексі» та «Збірнику наукових праць магістрантів та студентів (ТДАТУ)».

Колектив кафедри обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ф . Ю. Ялпачика вітає Кирила Сергійовича Кузьміна з перемогою, бажає подальшого підвищення як професійних компетенцій та опанування навчального матеріалу за спеціальністю так і зростання наукового рівня. Нехай ваш успіх стане прикладом та надихне інших здобувачів вищої освіти до нових звершень, а для абітурієнтів буде маяком при виборі майбутньої спеціальності.

Олександр Ковальов,
асистент кафедри ОПХВ ім. професора Ф.Ю. Ялпачика