23_165001_29kcЩороку, в четверту суботу листопада, в День пам’яті жертв голодоморів в Україні, відбувається всеукраїнська акція «Запали свічку» в пам’ять про мільйони наших співвітчизників, які загинули від штучного голоду 1921-22 рр., 1946-47 рр. та Голодомору 1932-33 років.

Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, організована радянською сталінською репресивною політикою, яка забрала життя мільйонів людей. Невідома навіть точна цифра – за офіційними даними це понад 3 мільйонів осіб.  Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них.

23 листопада 2019 року старший викладач кафедри суспільно-гуманітарних наук ТДАТУ Шлєіна Л.І. разом зі студентами факультету АТЕ взяли участь у мітингу-реквіємі до Дня пам’яті жертв голодоморів.

Вшанувати пам’ять зібралися студенти, представники навчальних закладів міста та міської влади, військові, представники церкви і просто небайдужі мелітопольці, які пам’ятають про страждання своїх предків.

Коли всі слова були сказані, присутні поклали квіти та свічки до пам’ятника жертв голодомору біля Мелітопольського коледжу ТДАТУ. Після закінчення мітингу пам’ятник навіть в темряві осяявся світінням десятків вогників, щоб нинішні покоління пам’ятали.

Запалена свічка  — це символічний зв’язок між поколіннями, нагадування про вищу цінність людського життя та людської пам’яті, про те, що робить нас людьми, а не бездушними манкуртами.

Свіча пам’яті символізує глибоку національну скорботу, але водночас і національну єдність, готовність Українського народу пройти через тяжкі випробування сьогодення, відстояти свою волю та незалежність, право вклонятися могилам своїх предків.

За матеріалами: кафедра суспільно-гуманітарних наук