На кафедрі машиновикористання в землеробстві відбувся співдружній науково-методичний семінар викладачів кафедри та представників Дніпровського державного аграрно-економічного університету.

Серед них: декан інженерно-технологічного факультету Сергій Сокол, завідувач кафедри тракторів та сільськогосподарських машини Геннадій Теслюк і здобувачів ступеня вищої освіти заочної форми навчання нашого університету.

За темою семінару: «Наукові розробки ТДАТУ у навчальному процесі ВНЗ», відбулась презентація наукових розробок, які були виконані під керівництвом професора Євгена Михайлова та завідувача кафедри доцента Володимира Кувачова.

Згідно договорам про творчу співпрацю, які укладалися протягом останніх років, представники дочірнього підприємства «Гуляйпільський механічний завод» ВАТ «Мотор Січ» прийняли технічну документацію на розробку пневмрорешітного сепаратора (ПРС) із замкненою повітряною системою. Спеціалісти «Гуляйпільського механічного заводу» виготовили експериментальний зразок машини, який забезпечує продуктивність до 10 т/год. при обробленні зернового матеріалу.

На підставі впровадження нового способу інтенсифікації технологічного процесу роботи ПРС за рахунок подачі псевдозрідженого шару матеріалу на зовнішню поверхню циліндричного решета з горизонтальною віссю обертання питома продуктивність решета збільшилась до 1,5-2,0 разів. При використанні діаметрального вентилятора та циліндричного решета можлива розробка модульних типорозмірів ПРС продуктивністю 10-50 т/год.

Переваги ПРС-простота конструкції, відсутність коливань і вібрацій, використання вентилятора діаметрального типу, створення умов мінімального травмування насіння, менші питомі витрати енергії у порівнянні з аналогами (МПО-50, СПО-50).

Ця наукова розробка впроваджується у навчальний процес кафедри машиновикористання в землеробстві ТДАТУ.

Кафедра машиновикористання в землеробстві