Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного – сучасний європейський вищий навчальний заклад, центр освіти, науки і культури Півдня України. Особливу увагу керівництво університету приділяє розвитку наукової роботи. Крім того, наукова діяльність є одним із основних показників, який враховується при державному фінансуванні кожного ЗВО.

Спектр наукових досліджень ТДАТУ досить широкий. Основні пріоритетні напрями наукової діяльності ТДАТУ імені Дмитра Моторного визначено у концептуально-стратегічній програмі університету «Наука в ТДАТУ», основні положення якої направлені на розроблення та упровадження технологій вирощування, збирання, перероблення і тривалого зберігання сільськогосподарської продукції; вирішення проблем машиновикористання в землеробстві та технічного сервісу в агропромисловому комплексі країни; комп’ютерне моделювання виробничих та соціально-економічних процесів; енергозбереження та удосконалення електротехнологій і електротехніки; розвитку підприємництва, маркетингу та менеджменту, фінансово-кредитного та обліково-аналітичного забезпечення діяльності підприємств.

Вчені ТДАТУ приділяють багато уваги вибору проблематиці досліджень, які є актуальними не тільки в Україні, а й в усьому світі. Адже долучення вченого до міжнародної академічної спільноти є важливою задачею для кожного науковця.Одним із основних показників визнання діяльності науковця є публікація результатів його досліджень у наукометричній базі Scopus.

У жовтні 2018 р. Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного провів міжнародну науково-практичну конференцію «СУЧАСНІ ШЛЯХИ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА: ТЕНДЕНЦІЇ ТА ІННОВАЦІЇ» за участі представників 12 країн світу.

Усі публікації були опубліковані у європейському виданніSpringer. Завантажити збірку можна за посиланням.

Близько 1,5 року статті знаходились на рецензуванні у Scopus. Наукові матеріали з отримали позитивні рецензії і їх було внесено до цієї наукометричної бази, що свідчить про високий міжнародний потенціал науково-педагогічних працівників Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.

Юрій Прус, начальник науково-дослідної частини
Людмила Єфіменко, начальниця відділу міжнародних зв’язків