Виконавчий комітет Мелітопольської міської ради посиленими темпами впроваджує соціально низку значущих проєктів для молоді щодо інноваційного розвитку міста. В рамках комплексної міської програми «Сприяння розвитку підприємництва в м. Мелітополі Запорізької області на 2021-2025 роки», на базі Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного стартував проєкт «Знайди себе в Мелітополі».

Проєкт спрямований на формування іміджу Мелітополя, як міста кращих можливостей, пропагування серед молоді програми розвитку міста, забезпечення людського потенціалу сталого розвитку Мелітополя тощо. Важливо показати молодим людям, де і ким можна працювати у рідному місті, допомогти розібратися які у них є максимальні можливості.

З цією метою протягом трьох днів проходить захід «Знайди себе в Мелітополі». 17 травня відбулось урочисте відкриття проєкту за участю заступника міського голови Михайла Семікіна та ректора ТДАТУ Володимира Кюрчева. Першими учасниками проєкту стали випускники шкіл №№4, 14, 15 та 25, а також гімназії №8.

З вітальним словом до учасників проєкту звернувся ректор ТДАТУ, депутат Запорізької обласної ради, професор Володимир Кюрчев. Він зазначив, що за останні 5 років Мелітополь перетворився на комфортне місто, за ініціативи міської влади в об’єкти інфраструктури було залучено понад 1,5 млрд. грн.

«Шановні хлопці та дівчата, такі темпи покращення благоустрою нашого медового міста я бачу вперше за багато років. Мелітополь в цьому напрямку сьогодні можна порівняти лише з одним населеним пунктом – Буча під Києвом. Зараз керівництво міста – це молода, креативна команда. Через 5-6 років саме ви можете приєднатися до неї і відбудовувати наше місто, робити його ще комфортнішим», – наголосив Володимир Миколайович.

Заступник міського голови Михайло Семікін акцентував, що саме зараз перед ними стоїть складна та відповідальна задача – зробити правильний вибір, адже від нього залежить подальше життя. Місто сьогодні потребує молодих кваліфікованих фахівців в органах місцевого самоврядування та на підприємствах міста і району. Не дивлячись на темпи розвитку Мелітопольщини, роботи в цьому напрямку ще дуже багато. Зараз Мелітопольський район об’єднує 16 громад, 207 сіл, протяжність берегової лінії складає 150 км.

В 70 км від Мелітополя знаходиться відомий курорт Кирилівка, який у минулому році відвідало понад 2 млн. відпочиваючих і залишили там кошти, які будуть спрямовані на потреби цієї території. Однак, чимало питань ще треба вирішувати: це і будова водопроводу, розвиток інфраструктури тощо. Для цього знов таки, потрібні кваліфіковані фахівці.

Є у нашому регіоні чимало архітектурних пам’яток, а головне, Мелітопольщина знаходиться у вигідному географічному розташуванні, у нас немає катаклізмів. Сукупність цих та багатьох інших факторів дає можливість розвивати туризм, готельно-ресторанний бізнес. Михайло Семікін додав, що головна задача міської влади – розробити чітку програму розвитку нашого регіону до якої долучати молодь.

Про можливості, які відкриваються перед молодими людьми, вони могли почути особисто, відвідавши 5 тематичних локацій.

На локації «Саме тут розумне комфортне місто для всіх» хлопці та дівчата побачили відеоролик про місто, а також взяли участь в інтерактивній грі з інтернет-технологіями. Відповідаючи на питання стосовно життєдіяльності та можливостей рідного Мелітополя, сьогоднішні випускники шкіл показали, що непогано орієнтуються у цьому напрямку, а й дізнатися багато нового.

Локація «Саме тут місто новаторів» – присвячена машинобудівному та промисловому комплексу міста. Група школярів поділилася на три команди, які взяли участь в інтерактивній грі-кросворді щодо професій та актуальних вакансій машинобудівних та промислових підприємств Мелітополя.

Локація «Саме тут розумне місто» складалася з інтерактивного спілкування та презентацій передових технологій. Молодь на власні очі пробачила, як на Мелітопольщині використовуються альтернативні джерела енергії та дізналася щодо майбутнього IT-технологій.

Як виглядають парки, сквери та інші об’єкти Мелітополя і району на аерозйомці Google-maps, що треба робити для покращення екологічної ситуації у регіоні школярам розповіли на локації «Саме тут екологічне місто».

Як усвідомити свої можливості та реалізувати їх у рідному Мелітополі? Чому вигідніше залишитися у нашому місті, ніж їхати за тисячі кілометрів від нього? Відповіді на ці та інші питання молодь почула відвідавши локацію «Саме тут місто можливостей». Молоді люди, учасники проєкту усвідомили, що успішно реалізувати себе можна залишившись у Мелітополі, розвиваючі рідне місто.

Адже, саме тут … твоя мрія, … місто можливостей, … твій дім, … твоє майбутнє!

Денис Водоп’янов,
начальник РВВ «Агро Таврія»