Інноваційна діяльність є одним з головних рушіїв економічного зростання. Вона сприяє підвищенню рівня продуктивності завдяки збільшенню показників конкурентоспроможності інноваційних підприємств. Одним з ключових аспектів інноваційного процесу в багатьох галузях є захист результатів науково-технічної діяльності за допомогою патентів, що є основою конкурентоспроможності на рівних умовах у контексті більш глобальних дій.

Щороку викладачі кафедри вищої математики і фізики є авторами патентів та авторських свідоцтв, так наприкінці 2020 року – початку 2021 року отримано патенти:

– на корисну модель № 145672 “Спосіб визначення площини ділянки”, авторами якого є: завідувач кафедри вищої математики і фізики, д.п.н., професор Наталя Сосницька, к.ф.-м.н., доцент Микола Морозов, к.т.н., доцент Наталя Дьоміна, асистент Лариса Халанчук, (опубл. 28.12.2020. Бюл. №24);
– на корисну модель № 149119 “Спосіб вимірювання шорсткості поверхні”, авторами якого є: к.ф.-м.н., доцент Микола Морозов, к.т.н., доцент Наталя Дьоміна, асистент Лариса Халанчук, (опубл. 20.01.2021. Бюл. №3).

Вітаємо винахідників, бажаємо натхнення і творчої наснаги.

Наталя Сосницька,
завідувач кафедри вищої математики і фізики