20200516_090841Наукова діяльність – обов’язкова та невід’ємна складова вищої школи, оскільки саме наука робить університет університетом, а не просто «навчальним закладом». Розуміючи значення університетської науки, на кафедрі ТСС АПК, незважаючи на складні часи, науковій роботі приділяється підвищена увага, завдяки чому кафедра демонструє високі наукові результати.

Символічно, що до Дня науки, який відзначається 16 травня, співробітники кафедри ТСС в АПК проводять свою науково-дослідну роботу у приватному підприємстві «Могучий» Мелітопольського району Запорізької області, з яким 29 квітня 2020 року був укладений договір про співпрацю. Згідно розробленого та затвердженого календарного плану проведення наукових досліджень, 16 травня співробітники кафедри к.т.н., доц. Борис Болтянський, к.т.н., доц. Наталія Болтянська, ст. викл. Сергій Дереза та асист. Сергій Григоренко виїхали для проведення запланованих наукових досліджень. Їх гостинно зустрічали головний інженер господарства Микола Кишко, начальник цеху тварин Ярослав Жуковський та завідувачка молочної лабораторії Юлія Жуковська.

Робота проводиться за темою: «Оптимізація раціону годівлі дійних корів на основі аналізу кількісних і якісних показників видоєного молока». Згідно затвердженого календарного плану було виконане наступне:

• визначено виробничий напрям ферми ВРХ, склад та структура поголів’я;
• наявні породи, середня маса та продуктивність тварин;
• проаналізовано кормову базу господарства (структура посівних площ під кормові культури; терміни закладання та відкриття силосної і сінажної траншей; початок та кінець випасання тощо);
• зібрана інформація по існуючому добовому раціону годівлі дійних корів (зимовому та літньому);
• визначені якісні показники молока за допомогою аналізатора молока «Екомилк» (тип Милкана КАМ-98 2А), а саме: масова частка жиру, СОМО, білку, доданої води; щільність та точка замерзання.

Саме ці вихідні дані є передумовою виконання наступних етапів науково-дослідної роботи.

За матеріалами сайту кафедри ТСС АПК