Математика і фізика – галузі невтомного пошуку і важкої, до самозабуття праці. Праця вчених з точних наук подібна до праці поета: як і в поезії, у фізиці та математиці діють досить складні механізми пошуку і філігранне оформлення знайденого результату. У кожному періоді історії точних наук були свої видатні постаті вчених, в яких були різні долі. Одні зажили слави і безсмертя ще за життя, іншим судилося пройти складні шляхи і розділити трагічну долю свого народу. Багато визначних вчених стали зразками щирої відданості науці, патріотами свого народу.

29 січня на кафедрі вищої математики і фізики була проведена спільна кураторська година на тему: «Здобутки вчених з математики і фізики» для 31 КН та 11 сКН груп (куратори Лариса Халанчук і Олена Рожкова). Серед присутніх – завідувачка кафедри Наталя Сосницька,  заступник декана факультету ЕКТ Дмитро Лубко і викладачі кафедри.

Під час кураторської години під керівництвом Лариси Халанчук студенти згадали про найвизначніших вчених з фізики і математики, праці яких стали фундаментальними в історії точних наук, чиї імена назавжди увійшли в історію розвитку людства та чиї відкриття змінили наш світ і суттєво вплинули на життя багатьох поколінь.

І, можливо, згадуючи про цих визначних людей, студенти по-справжньому зможуть захопитися фізикою і математикою. Адже, як писав видатний шотландський фізик Д. Максвелл: “Наука захоплює нас тільки тоді, коли, зацікавившись життям великих дослідників, ми починаємо стежити за історією їх відкриттів”.

За матеріалами кафедри вищої математики і фізики,

Альона Дяденчук