28 травня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного в умовах карантину під керівництвом ректора Володимира Кюрчева відбулось засідання вченої ради. Воно проходило завдяки сервісу Zoom.

Порядок денний складався з наступних питань:

1. Про результати роботи науково-методичного центру та відділу моніторингу якості освітньої діяльності університету.
2. Про результати акредитації освітніх програм у 2019-2020 н.р.
3. Різне.

Начальник науково-методичного центру університету Наталія Болтянська доповіла про результати роботи НМЦ у поточному навчальному році. Центром зроблено чимало. Відділом моніторингу якості освітньої діяльності розроблено та наповнено вкладку на веб-сайті університету «Якість освіти». Постійно проводиться моніторинг методичного забезпечення та підсумкових тестів з навчальних дисциплін на навчально-інформаційному порталі, організовано та проведено семінари у вищій школі. Велика робота була проведена з моніторингу виконання комплексних курсових робіт на всіх факультетах. Фахівці центру підготували 47 аналітичних звітів моніторингу стейкхолдерів щодо якості освітніх програм, підготовки випускників та академічної доброчесності. Вони були розміщені на сайті НМЦ.

У червні 2019 року було розпочато роботу з рейтингування кафедр за підсумками 2018-2019 н. р. Показники самоаналізу рейтингового оцінювання діяльності кафедр за результатами їх роботи було обговорено на засіданнях кафедр. Активно працювала науково-методична рада університету. За результатами роботи було видано 4 підручники та 9 посібників з грифом Вченої ради ТДАТУ, а також «Регламент роботи університету».

В умовах карантину особливого попиту набула дистанційна робота студентів. Фахівці НМЦ провели моніторинг відвідування Навчально-інформаційного порталу здобувачами вищої освіти та наявності поетапних планів індивідуальної роботи. Постійно проводяться зрізи знать здобувачів вищої освіти. Одним з досягнень є завершення процедури сертифікації системи забезпечення якості вищої освіти у квітні 2020 року.

Ректор ТДАТУ Володимир Кюрчев та проректор з НПР Олександр Ломейко відзначили високоякісну роботу спеціалістів НМЦ та побажали їм лише покращувати свої результати.

Презентація «Звіт про роботу науково-методичного центру»

Перший проректор університету Олександр Скляр доповів про результати акредитації освітніх програм у 2019-2020 навчальному році. Рік тому ці повноваження з Міністерства освіти і науки України перейшли до новоствореної – Національної агенції забезпечення якості освіти. У Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного акредитація проходила за п’ятьма освітніми програмами: «Економіка», «Екологія», «Менеджмент», «Цивільна безпека», «Геодезія та землеустрій». Олександр Григорович детально зупинився на етапах підготовки до акредитації та критеріях оцінювання якості освітньої програми, яких налічується дев’ять пунктів:

• Проектування та цілі освітньої програми.
• Структура та зміст освітньої програми.
• Доступ до освітньої програми та визначення результатів навчання.
• Навчання і викладання програмою.
• Контрольні заходи оцінювання здобувачів вищої освіти та академічної доброчесності.
• Людські ресурси.
• Освітнє середовище та матеріальні ресурси.
• Внутрішнє забезпечення якості освітньої програми.
• Прозорість та публічність.

По кожному критерію перший проректор зробив акцент стосовно зауважень виявлених при атестації освітніх програм у ТДАТУ.
Обговорили учасники вченої ради університету можливі варіанти складання державних іспитів та організацію найближчих сесій студентів заочної форми навчання.

З усіх питань, що розглядалися на вченій раді, прийнято узгоджені рішення та дано відповідні доручення.

Денис Водоп’янов,
начальник РВВ «Агро Таврія»