Наукова бібліотека до 8-9 травня – Дня пам’яті та примирення й Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років в рамках проекту «Пам’ять про незабутнє» підготувала виставку-інсталяцію. На виставці представлена література про часи Другої світової війни, документальні та художні матеріали, книги про визволення м. Мелітополь «Освобождение Мелитополя», «На мелитопольских рубежах», А. Н. Алексеев «Мелитополь военных лет», «Боевой привет с фронта» та ін..

Особливі сторінки виставки-інсталяції – «Згадаймо всіх» та «Викладачі та студенти ТДАТУ у Другій світовій війні», де представлені світлини воїнів-захисників та унікальні документальні матеріали – бойові шляхи на карті, анкети воїнів, накази та листи про нагородження, матеріали про зниклих безвісти, списки захоронень, донесення про втрати. В рамках проекту співробітники наукової бібліотеки принесли раритетні фото своїх рідних часів Другої світової війни, які теж представлені на виставці.

Наукова бібліотека згадує і свого директора, фронтовика Ермілова Олексія Ілліча, який керував бібліотекою 31 рік (1946-1977 рр.). З 16.08.1941 – 08.09.1946 рр. Олексій Ілліч брав участь у боях на Південному, Сталінградському, 4-му Українському, Карельському та Дальнєвосточному фронтах. Нагороджений 4 медалями: «За оборону Сталинграда», «За оборону Советского Заполярья», «За победу над Германией», «За победу над Японией».

В розділі «Викладачі та студенти ТДАТУ у Другій світовій» представлено фотоматеріали «МІМСГ в роки війни», матеріали про ректора МІМСГ (1937-1951рр.), учасника війни Гулівера Георгія Федотовича; Героя Радянського Союзу, студента МІМСГ Миколу Малюгу та інших героїв-захисників, які зі студентської аудиторії пішли на фронт та віддали своє життя за наше майбутнє.

Друга світова війна (1939–1945) стала найбільшим збройним конфліктом на планеті і одночасно найтяжчою трагедією в історії людства. У ній уперше і востаннє було застосовано ядерну зброю, здійснено найтяжчі військові злочини та злочини проти людяності. Унаслідок бойових дій, репресій проти військовополонених і цивільного населення, а також голоду, хвороб та виснаження загинуло від 70 до 80 млн осіб, дві третини з яких – цивільні.

Під час Другої світової війни було зруйновано майже 700 українських міст і 28 тисяч сіл, спалено близько 320 тисяч господарств. Україна зазнала матеріальних втрат у розмірі понад 45 % від збитку усього СРСР.

Друга світова війна – свідчення прояву патріотизму, великих чеснот воїнів-українців, що боролися проти нацизму. За важких умов панування тоталітарної системи, ціною незчисленних утрат вони змогли захистити свій дім і свою Батьківщину.

В наших серцях зберігається пам’ять про людей, які загинули в ім’я волі і щастя наступних поколінь, зберігається в серцях тих, хто залишився живим, передається дітям, онукам, правнукам. Пам’ять серця житиме у віках!

Виставка демонструється в читальному залі наукової бібліотеки. Запрошуємо до перегляду!

Пам’ять про незабутнє: виставка-інсталяція до 8-9 травня