18-22 січня 2017 року у столиці Литовської Республіки м. Вільнюс пройшов ІІ Міжнародний фестиваль молодіжної творчості «Литовська феєрія», у якому взяли активну участь солісти вокальної студії «Колаж» Таврійського державного агротехнологічного університету.

Фестиваль було організовано Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Серце до серця» за підтримки Міністерства культури України, Міністерства молоді та спорту України, Посольства Литви в Україні, Посольства України в Литві на базі Литовського центру дітей і молоді.

107 учасників із 17 регіонів Литви, України та інших держав Європейського Союзу змагалися у номінаціях: «Вокал», «Хореографія», «Театральний жанр», «Інструментальний жанр», «Образотворче, декоративно-ужиткове та прикладне мистецтво».

Учасників фестивалю вітали почесні гості: директор Литовського центру дітей і молоді Валдас Янкаускас, директор Департаменту навчання протягом всього життя Міністерства освіти в науки Литовської Республіки Зібартас Саулюс, аташе з питань культури Посольства України в Литовській Республіці Дмитро Сєров, голова правління Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» Павло Горінов.

За підсумками організованої конкурсної програми було проведено зустріч у Посольстві України в Литві. Надзвичайний і Повноважний Посол України в Литовській Республіці Володимир Яценківський привітав усіх учасників фестивалю, відзначив їх вагомий внесок у розвиток українсько-литовських відносин у культурній, освітній і молодіжній сферах. У творчій і гостинній атмосфері учасники фестивалю разом із представниками Посольства заспівали українські пісні. Також для учасників фестивалю було організовано екскурсії історичними місцями Вільнюса, Варшави, Любліна та до Тракайського замку.

У Фестивалі мали можливість брати участь загальноосвітні, професійно-технічні, позашкільні навчальні заклади, вищі навчальні заклади, творчі колективи віком від 6 до 30 років включно — у складі творчих колективів та окремі виконавці — з України та інших країн світу: солісти, ансамблі малих форм (дуети, тріо, квартети), вокальні ансамблі.

Члени журі фестивалю:

Голова журі – Павло Горінов, голова правління Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця»; Світлана Захарова, завідуюча кафедрою дизайну Класичного приватного університету; Гедрє Юзінєнє, викладач Литовського центру дітей і молоді; Олена Артеменко, режисер театру, кіно та телебачення; Наталія Яхно, член правління Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця».

За результатами поважних членів журі у номінації «Вокал» І місце отримали учасники з декількох регіонів України, а саме: Києва, Івано-Франківська, Донецька, Кременчуга, а також нашого Таврійського краю – студенти вокальної студії «Колаж» Таврійського державного агротехнологічного університету, керівник Олександра Анатоліївна Козинець.

І місце у номінації «Вокал» зайняв Вадим Лисенко, випускник механіко-технологічного факультету ТДАТУ, переможець вокального проекту «Голос Мелітополя – 2014», який ще раз підтвердив свій професіоналізм на такому високому рівні.

ІІ місце у номінації «Вокал» здобув Сергій Частоколяний, студент енергетичного факультету ТДАТУ, який також достойно та майстерно представив свої вокальні номери.

Разом зі студентами у фестивалі «Литовська феєрія – 2017» приймала участь художній керівник Центру культури та дозвілля ТДАТУ Олександра Анатоліївна Козинець, підтвердивши знову свій високий професійний рівень виконавського та викладацького мистецтва, зайнявши І місце у своїй категорії.

Журі висловило Олександрі Анатоліївні подяку за професійну діяльність та вагомий внесок в розвиток українського мистецтва.

Студенти ТДАТУ, учасники вокальної студії «Колаж», висловлюють велику вдячність за підтримку ректору ТДАТУ, доктору технічних наук, професору, член-кореспонденту НААНУ Кюрчеву Володимиру Миколайовичу.

Відеозаписи вокальних номерів студії «Колаж»:

Репортаж «МТВ-плюс Мелитополь»: Вокалисты студии «Коллаж» – победители международного фестиваля

За інформацією художнього керівника

Центру культури та дозвілля ТДАТУ