22-23 серпня 2017 року у м. Запоріжжі традиційно зібралися українські виноградарі на виставку-конференцію «Золоте гроно України 2017».

Виставка-конференція була організована ІА «Інфоіндустрія» разом з ННЦ «Інститутом виноградарства та виноробства ім. В.Е.Таїрова» та Сектором виноградарства Інституту олійних культур НААН України в партнерстві з Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP.

У цьому році конференцію вперше відвідали студенти-першокурсники ТДАТУ спеціальності «Садівництво та виноградарство» та викладачі кафедри плодоовочівництва, виноградарства та біохімії доц. Колесніков М.О., доц. Алексеева О.М., ст. викл. Пащенко Ю.П., асистент Бондаренко П.Г.

На конференції була представлена продукція фермерських господарств з усього півдня України. Іноваційні засоби захисту та сучасні добрива були представлені компаніями  ООО «Агротехносоюз», OOO «БТУ-Центр», «Агрід», «Valagro», «Quantum», «Agron», «Фосагро», ДП «Агроцентр Еврохім-Україна» та інші. Присутні мали змогу ознайомитись із сучасними досягненнями наукових установ в галузі селекції різноманітних сортів винограду, а також з інноваційними технологіями їх вирощування. Крім того, учасники конференції оглянули демонстраційні ділянки з виноградом та винними виробами.

В рамках конференції проходила виставка, на яку сільгоспвиробники привезли не лише багато унікальних сортів винограду, але й вино, мед, лікарські трави. Відвідувачі мали змогу скуштувати та продегустувати виноград різних господарств. При реєстрації видавалися зелені та рожеві картки, за допомогою яких можна було проголосувати за ту продукцію, яка сподобалася найбільше.

Студенти прослухали низку доповідей, присвячених питанням селекції та подбору сортів винограду, сучасним технологіям його вирощування, методам захисту та живлення виноградних кущів. Із доповіддю на тему «Регулятори росту рослин як необхідний елемент сучасних технологій вирощування плодоовочевої продукції» виступив завідувач кафедри плодоовочівництва, виноградарства і біохімії к.с.-г.н., доц. Колесніков М.О.

Практична частина конференції «Золоте гроно України – 2017» пройшла у вигляді виїздної екскурсії до господарств виноградаря Карпушева А., Севериненко В.І., Загорулько В.В.

Конференція виявилась дуже насиченою і цікавою як для агровиробників, так і для науковців. Студенти спеціальності «Садівництво та виноградарство»  винесли для себе максимум корисної та актуальної інформації, почули практичні поради від досвідчених виноградарів, закоханих у свою справу практиків. Все це дасть змогу більш мотивовано та зацікавлено опановувати тонкощі майбутньої професії.

Самсонов Д., студент І курсу

спеціальності «Садівництво та виноградарство»