4 липня 2023 року відбулась зустріч українських науковців та освітян з виконавчою директоркою Devis Center Гарвардсього інституту, пані Олександрою Вакрою.

Захід було організовано Американськими Радами з міжнародної освіти та проведено в їх Київському офісі з представниками Бердянського державного педагогічного університету, Маріупольського державного університету, Херсонського державного університету, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна та Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.

Від ТДАТУ взяли участь перший проректор, к.т.н., доцент Олександр Ломейко та завідувачка відділу моніторингу якості освітньої діяльності, к.т.н., доцент Радміла Скляр.

Організація «Американські ради з міжнародної освіти» за підтримки Посольства США в Україні, Міністерства освіти та науки України та Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти впродовж 2020-2022 років реалізував в Україні проєкт «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» (Academic Integrity and Quality Initiative – Academic IQ). (детальніше…).

На початку заходу з вітальними словами виступив Ярема Бачинський, Директор Американських Рад в Україні. Він розповів присутнім про основну місію Американських Рад, яка полягає в посиленні зв’язків та взаєморозумінні між різними націями, здійснюючи програми академічного, професійного та культурного обміну. Завдяки Американським Радам щороку сотні учнів, студентів та провідних фахівців із різних галузей мають можливість здобувати освіту в США, професійно зростати, сприяти налагодженню міжкультурних зв’язків та діяти як культурні амбасадори.

Пані Олександрі було цікаво зрозуміти потреби українських науковців та освітян, заклади освіти яких постраждали від повномасштабного вторгнення країни-агресора. Тому представники адміністрації українських ЗВО в своїх доповідях зупинилися на інституційному житті, досягненнях та потребах, а також висловили слова подяки Американським радам за вагому підтримку в такі важкі для країни часи.

З доповіддю «Незламний ТДАТУ» також виступив і перший проректор університету Олександр Ломейко. Відповідно до Стратегії розвитку університету, ТДАТУ має на меті досягнення рівня провідного університетського центру інноваційного типу, який інтегрований у міжнародний науковий простір і є надійним партнером реалізації програм регіонального сталого розвитку та дорадництва.  Також, пан Олександр розповів про значні досягнення університету, які були здобуті за 90 років існування закладу, як в освітньо-науковій діяльності, так і в покращенні матеріальної бази, поки не настала страшна для України дата 24 лютого 2022 року.

Але не дивлячись на всі труднощі, які випали на долю університетської спільноти, ТДАТУ продовжує надавати якісні освітні послуги здобувачам за 47 освітніми програмами трьох рівнів вищої освіти: бакалаврському, магістерському та доктор філософії. Про це свідчать значні покращення позицій у рейтингах: «Топ-200 Україна 2023» – 58 місце, Webometrics – 51 місце, Консолідований рейтинг ЗВО – 101, тощо. Свою промову Олександр Ломейко завершив словами: «Ми, звичайно, переможемо, повернемось у рідний Мелітополь і будемо відбудовувати й розбудовувати далі свій Університет. Це наша мрія і наша мета. Впевнений, що цей рік стане для нас роком Перемоги та повернення додому – до українського Мелітополя та в стіни нашого рідного ТДАТУ. Слава Україні!».

Захід пройшов у злагодженій та дружній атмосфері. Учасники отримали позитивні емоції, дізналися більше інформації про досягнення та інституційні потреби інших закладів вищої освіти. При підведенні підсумків зустрічі пані Олександра Вакру звернулася до присутніх з планом пропозицій щодо співпраці присутніх ЗВО з Devis Center Гарвардсього інституту в напрямках участі у спільних наукових проєктах та грандах, написанні наукових публікацій у виданнях, які індексуються в Scopus; програмах академічної мобільності, а безпосередньо для ТДАТУ – це сприяння налагодженню партнерських зв’язків в аграрній сфері тощо.

Співпраця з Американськими радами з міжнародної освіти буде продовжуватись і надалі, заради постійного покращення якості освітньої діяльності та якості освіти в Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного!