Викладач кафедри іноземних мов Вікторія Лемещенко-Лагода та старший викладач кафедри Олена Супрун взяли участь у міжнародній науковій міждисциплінарній онлайн-конференції «Наукові дослідження і наукове писемне мовлення в Україні та Німеччині/Online-Konferenz – Wissenschaftliches Arbeitenund Schreibeninder Ukraineundin Deutschland», що була проведена під патронатом ДААД (Deutscher Akademischer Austauschdienst) у рамках міжнародного проєкту організованого в рамках програми «Sur-Place та спеціалізовані мовні курси у Центрально-Східній, Південно-Східній та Східній Європі, а також на Кавказі та Центральній Азії 2021» за підтримки Німецької служби академічних обмінів та Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. Серед організаторів конференції були німецькі лекторки ДААД Керстін Далльйо (Харків), Аня Ланґе (Бішкек) та Катрін К. Компе (Львів), що наразі працюють в Україні, а також українські науковці С.М.Іваненко, Т.А.Ляшенко, О.В.Холоденко, О.О. Яременко-Гасюк.

Програма конференції включала обговорення низки вкрай актуальних питань, серед яких поняття про наукута наукову роботу, виклики українськоїта німецької науки у ХХІ столітті, наукові стилі роботи в українських та німецьких ЗВО, форми та умови публікацій в Німеччині та Україні. Окрему увагу дослідників привернули питання викладання основ наукових досліджень та інструментарійнавчання академічного письма, а також запобігання плагіату та іншим формам академічної недоброчесності в обох країнах та відповідальність за порушення норм академічної доброчесності.

Вікторія Лемещенко-Лагода та Олена Супрун провели воркшоп для українських та німецьких колег на тему Vorstellungder Kollaboration «Business–Wissenschaft» beider Vorbereitungdes Masters Agrarmanagement/Колаборація «Бізнес – Наука» під час підготовки магістрів за спеціальністю «Аграрний менеджмент». Основою для воркшопу слугували особливості навчання академічного письма під час вивчення курсу «Ділова іноземна мова (англійська)» в Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного за навчальним посібником «Englishfor Agribusiness» (авторки Олена Супрун та Вікторія Лемещенко-Лагода), який був спеціально розроблений для новітньої магістерської програми «Агрокебети».

Лекторки представили міжнародній спільноті особливості підготовки за програмою «Агрокебети» та акцентували увагу на викликах, перед якими постають викладачі іноземних мов нелінгвістичних ЗВО та нагальній потребі у застосуванні осучаснених підходів до підготовки майбутніх спеціалістів. Розроблений авторками курс сприяє усвідомленню необхідності дотримання норм професійної етики, академічної доброчесності науковця та освітянина та розширення загального культурного світогляду.

У межах цього курсу здобувачі вищої освіти опановують вміннями організовувати науково-дослідницький процес, вибудовувати логіку науково-дослідницької роботи, розвивати культуру праці з науковими текстами, враховуючи особливості цитування згідно з міжнародними стандартами, планувати і вирішувати завдання професійного та особистісного розвитку і самовдосконалення.

Основними тезами лекції стали наступні проблемні питання: взаємозв’язок та інтеграція ділового мовлення, фахової мови та академічного письма під час вивчення курсу, методи навчання пошуку, обробки та критичного аналізу наукової літератури, робота з науковими базами даних, методика навчання академічного письма(наукових творів різних жанрів: анотацій, статей тощо), а також підготовка майбутніх науковців до публічних виступів на наукових конференціях (написання доповідей, створення презентацій).

Роботу викладачів було високо оцінено учасниками конференції, а презентація навчального посібника отримала схвальні відгуки від спеціалістів з Німеччини та України.

За результатами конференції видано збірник матеріалів конференції.

Олена Супрун,
Вікторія Лемещенко-Лагода,
викладачі кафедри іноземних мов