Офіційні прапор, штандарт та герб університету були затверджені на Вченій раді за поданням конкурсної комісії Художньої ради у зв’язку з наданням ВНЗ статусу університету у 2007 році. Автор ескізів – доцент кафедри ОПХВ Петриченко С.В.

 

СТАНДАРТ УНІВЕРСИТЕТУ – ПРАПОР УНІВЕРСИТЕТУ (з двох боків)

789

ГЕРБ УНІВЕРСИТЕТУ

 

Герб виконаний у формі еліпсоїда, який символізує зародження життя. Стилістичне зображення колонади центрального входу головного корпусу університету оточують хлібні колосся, що символізують належність ВНЗ до аграрного сектору. Розгорнута книга в нижній частині знаку, як основне джерело знань, символізує відкритий доступ до освіти. Державний герб України та синьо-жовта стрічка, що опоясує хлібні колосся, символізує те, що навчальний заклад має статус державного. Абревіатура під зображенням головного корпусу університету Таврійський ДАТУ – скорочена назва ВНЗ.

Прапор університету являє собою двостороннє полотнище виконане у формі прямокутника малинового кольору – кольору українського козацтва. З лицьового боку зображений герб університету, із зовнішнього – оливкова гілка, що символізує мир та злагоду, та надпис на латині «DOCENDO – DISCIMUS», що в перекладі на українську означає «НАВЧАЮЧИ – НАВЧАЮСЬ».

Штандарт університету – одностороннє полотнище малинового кольору виконане у формі квадрату. В центрі штандарту зображений герб університету, по окантовці квадрату – стилістичне зображення сонячних променів виконане у національних кольорах, що чергуються, жовтому та синьому. З трьох боків штандарт оторочений китицями (бахромою).

 

ГІМН УНІВЕРСИТЕТУ

Слова Овчарова В.В.

Музика Костиця П.І.

Радуйся, земле –

Освітила поля

Університетська

Степова зоря

ПРИСПІВ

Вічно живи, наша гордість,

Світло на крилах неси,

Прославляй Україну –

Землю щедру, квітучу, як родину.

Слава тобі, професоре,

Славне юнацтво рости,

Нашу справу велику

Тобі вести

Радуйся, ниво,

Колоситься жнива –

В світ іде таврійська

Інженерія.

Радуйся, юність –

Науковий букет

Надає аграрний

Університет.