УНІВЕРСИТЕТ-ІНТЕРКУЛЬТУРНИЙ

Сьогодні Мелітополь – це поєднання вигідного географічного розташування, наукових і трудових ресурсів, розвиненої промисловості.

Мелітополь – перехрестя різних народів і культур. Його населення складає 158 тис. жителів, які представляють близько 100 національностей, народностей, етнічних групі конфесій, які живуть в гармонії та злагоді.

У місті діє понад 20 національно-культурних громад, об’єднаних в громадську організацію «Рада національних товариств міста Мелітополя».

Мелітополь став першим містом, яке представило Україну в Раді Європи за програмою «Інтер культурні міста». Ще однією важливою демографічною особливістю є те, що Мелітополь -це молодіжне і студенське місто. В ньому проживають 25,6% дітей і 17,1% студентів від загального числа жителів.

В ТДАТУ навчаються 106 представників національних меншин: болгари, азербайджанці, росіяни, гагаузи, поляки, греки, кримські татари, турки, чехи, німці і навіть мешканці африканської держави Папуа Нова Гвінея.

В університеті з 2015 започатковано фестиваль «Діалог культур».

 До Всесвітнього дня культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку, який святкується в багатьох країнах світу  у 2018 проведено  черговий  фестиваль –  Свято- FEST «Університет інтеркультурний».