ТАВРІЙСЬКИЙ ДАТУ – КОЛИСКА АГРАРНОЇ ОСВІТИ ЗАПОРІЗЬКОГО КРАЮ

 

13-znachek-85-tdatu-236x234

2022 рік – ювілейний для ТДАТУ.

Таврійському державному агротехнологічному університету імені Дмитра Моторного виповнюється 90 років.

Кожен ювілей Університету – це свято багатьох, чиє життя пов’язане з навчальним закладом: учених, викладачів, співробітників, які своїми здобутками примножували і примножують його славу; студентів, якими завжди пишається Університет; десятків тисяч випускників, які заклали основи сучасного обличчя нашого навчального закладу. Вони працюють у різних галузях і є невід’ємною частиною як історії ТДАТУ, так і країни.

Швидко спливає час. Історія закарбовує унікальність кожного дня, десятиріччя, епохи. Непростим було становлення Університету.

Історія Таврійського державного агротехнологічного університету почалася з появи Мелітопольського реального училища в 1874 році. Потім майбутній університет зароджувався через профтехнічну школу, політехнічну профшколу, технікум.

Самостійне функціонування Мелітопольського інституту інженерів-механіків сільського господарства (МІІМСГ) починається у 1932 році.

У 1941 р інститут нагороджується Дипломом І ступеня і заноситься до Книги Пошани Всесоюзної сільськогосподарської виставки.

На час Великої Вітчизняної війни інститут був евакуйований до Ашхабаду (Туркменія) і повернений у Мелітополь тільки в 1944 р. У цьому ж році він був перейменований у Мелітопольський інститут механізації сільського господарства (МІМСГ).

У наступні роки навчальний заклад розвивається: відкриваються нові відділення, факультети, спеціальності, збільшується кількість студентів, а також докторів і кандидатів наук серед викладацького складу.

У 1981 році. МІМСГ за успіхи у підготовці висококваліфікованих фахівців і у зв’язку з 50-річчям відзначають високою державною нагородою – орденом Трудового Червоного Прапора.

У 1994 році МІМСГ став Таврійською державною агротехнічною академією – ТДАТА.

У 2007 відбулася значна подія – ТДАТА була реорганізована у Таврійський державний агротехнологічний університет – ТДАТУ. Зі зміною статусу, ТДАТУ піднявся на вищий щабель освіти і став університетом, вперше був акредитований за ІV найвищим рівнем. Активно розширювалися освітянські і наукові можливості, відкривалися нові спеціальності, зростав і міцнів докторський і професорський корпус, розвивалася міжнародна співпраця через участь у різноманітних міжнародних проєктах, конференціях, програмах обміну студентами, викладачами та науковцям.

Наказом МОН України від 7 лютого 2019 року №149 Таврійському державному агротехнологічному університету присвоєно ім’я Дмитра Моторного, двічі Героя Соціалістичної праці, Героя України, випускника нашого навчального закладу.

Історія університету – це насамперед, життєписи людей, які створювали його, розбудовували, жили його життям. Саме завдяки ентузіастам та особистостям ми пишаємося сьогодні тим, що зберігся зв’язок поколінь і безперервність освітніх та наукових традицій. Перегортаючи архівні сторінки історії, вдивляючись в обличчя його засновників, які збереглись на старих фото, переконуємося в тому, що доля, слава, здобутки нашого навчального закладу тісно пов`язані з тими людьми, які в різні часи очолювали його. За довгу історію Університету сім керівників були керманичами навчального закладу:

Грінчак Юрій Львович (1932-1937рр.)

Гулівер Георгій Федотович  (1937 – 1951 рр.)

Абрамчев Дмитро Васильович (1951 – 1962 рр.)

Ємельянов Михайло Миколайович (1962 – 1971рр.)

Сірий Ігор Сергійович (1971 – 1987 рр.)

Крижачківський Микола Людвігович (1987 – 2006 рр.)

Кюрчев Володимир Миколайович (2006 – 2021 рр.)

Кожен з них вніс свій вагомий вклад у розвиток університету. Завдяки їх зусиллям будувалися нові навчальні корпуси, гуртожитки, їдальня, бібліотека, центр культури та дозвілля, укріплювалася матеріально – технічна база.

Сьогодні Таврійський ДАТУ знаходиться на злеті нових змін. З грудня 2021 року Університет очолив молодий ректор Сергій Володимирович Кюрчев, до команди якого увійшли креативні, динамічні проректори, готові до нових змін і викликів.

Починаючи роботу над підготовкою до 90-річного ювілею, яке відбудеться у вересні 2022 року, не маємо сумнівів, що до відзначення цієї поважної дати долучаться наші студенти, викладачі, випускники, партнери – всі, хто зберігає вірність своїй Alma Mater.

Запрошуємо долучитися до святкування ювілею славетного

Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного