ТАВРІЙСЬКИЙ ДАТУ – КОЛИСКА АГРАРНОЇ ОСВІТИ ЗАПОРІЗЬКОГО КРАЮ

 

13-znachek-85-tdatu-236x234

2022 рік – ювілейний для ТДАТУ.

Таврійському державному агротехнологічному університету імені Дмитра Моторного у 2022 році виповнилося 90 років.

Кожен ювілей Університету – це свято багатьох, чиє життя пов’язане з навчальним закладом: учених, викладачів, співробітників, які своїми здобутками примножували і примножують його славу; студентів, якими завжди пишається Університет; десятків тисяч випускників, які заклали основи сучасного обличчя нашого навчального закладу. Вони працюють у різних галузях і є невід’ємною частиною як історії ТДАТУ, так і країни.

Швидко спливає час. Історія закарбовує унікальність кожного дня, десятиріччя, епохи. Непростим було становлення Університету.

Історія Таврійського державного агротехнологічного університету почалася з появи Мелітопольського реального училища в 1874 році. Потім майбутній університет зароджувався через профтехнічну школу, політехнічну профшколу, технікум.

Самостійне функціонування Мелітопольського інституту інженерів-механіків сільського господарства (МІІМСГ) починається у 1932 році.

У 1941 р інститут нагороджується Дипломом І ступеня і заноситься до Книги Пошани Всесоюзної сільськогосподарської виставки.

На час Великої Вітчизняної війни інститут був евакуйований до Ашхабаду (Туркменія) і повернений у Мелітополь тільки в 1944 р. У цьому ж році він був перейменований у Мелітопольський інститут механізації сільського господарства (МІМСГ).

У наступні роки навчальний заклад розвивається: відкриваються нові відділення, факультети, спеціальності, збільшується кількість студентів, а також докторів і кандидатів наук серед викладацького складу.

У 1981 році. МІМСГ за успіхи у підготовці висококваліфікованих фахівців і у зв’язку з 50-річчям відзначають високою державною нагородою – орденом Трудового Червоного Прапора.

У 1994 році МІМСГ став Таврійською державною агротехнічною академією – ТДАТА.

У 2007 відбулася значна подія – ТДАТА була реорганізована у Таврійський державний агротехнологічний університет – ТДАТУ. Зі зміною статусу, ТДАТУ піднявся на вищий щабель освіти і став університетом, вперше був акредитований за ІV найвищим рівнем. Активно розширювалися освітянські і наукові можливості, відкривалися нові спеціальності, зростав і міцнів докторський і професорський корпус, розвивалася міжнародна співпраця через участь у різноманітних міжнародних проєктах, конференціях, програмах обміну студентами, викладачами та науковцям.

Наказом МОН України від 7 лютого 2019 року №149 Таврійському державному агротехнологічному університету присвоєно ім’я Дмитра Моторного, двічі Героя Соціалістичної праці, Героя України, випускника нашого навчального закладу.

Історія університету – це насамперед, життєписи людей, які створювали його, розбудовували, жили його життям. Саме завдяки ентузіастам та особистостям ми пишаємося сьогодні тим, що зберігся зв’язок поколінь і безперервність освітніх та наукових традицій. Перегортаючи архівні сторінки історії, вдивляючись в обличчя його засновників, які збереглись на старих фото, переконуємося в тому, що доля, слава, здобутки нашого навчального закладу тісно пов`язані з тими людьми, які в різні часи очолювали його. За довгу історію Університету сім керівників були керманичами навчального закладу:

Грінчак Юрій Львович (1932-1937рр.)

Гулівер Георгій Федотович  (1937 – 1951 рр.)

Абрамчев Дмитро Васильович (1951 – 1962 рр.)

Ємельянов Михайло Миколайович (1962 – 1971рр.)

Сірий Ігор Сергійович (1971 – 1987 рр.)

Крижачківський Микола Людвігович (1987 – 2006 рр.)

Кюрчев Володимир Миколайович (2006 – 2021 рр.)

Кожен з них вніс свій вагомий вклад у розвиток університету. Завдяки їх зусиллям будувалися нові навчальні корпуси, гуртожитки, їдальня, бібліотека, центр культури та дозвілля, укріплювалася матеріально – технічна база.

З грудня 2021 року Університет очолив ректор Сергій Володимирович Кюрчев, доктор технічних наук, професор, випускник ТДАТУ.

2022 рік був ювілейним для університету. ТДАТУ виповнилось 90 років. Було багато планів щодо відзначення ювілейної дати Університету. Але життя внесло свої драматичні і трагічні корективи.

24 лютого 2022 року – дата, яка розділила життя всіх українців на «до» і «після». Мрії, плани і перспективи розвитку залишися у минулому, малюючи для кожного з нас криваву червону лінію. Повномасштабне вторгнення росії, окупація Мелітополя змінило нормальне і спокійне життя, позбавило університет головного – продовжувати освітній процес у звичному режимі.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.04.2022 №387 про тимчасове переміщення Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного та його відокремлених структурних підрозділів, ТДАТУ з 5 нашими коледжами (Новокаховський коледж переміщений до м. Кропивницький), були тимчасово переміщені до м.Запоріжжя на базу Запорізького національного університету, де продовжують свою роботу у дистанційному режимі.

Запрошуємо долучитися до святкування ювілею славетного

Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного