У день великого християнського свята Водохреща, 92-й день народження відзначає Почесний громадянин Мелітополя, відмінник аграрної освіти та науки України, ректор Мелітопольського інституту механізації сільського господарства з 1971 по 1987 роки, нині професор кафедри технічного сервісу та систем в АПК ТДАТУ Ігор Сергійович Сєрий.

Ігор Сергійович приїхав до Мелітополя в 1956 році, після закінчення Московського інституту механізації та електрифікації сільського господарства. Свій професійний шлях Ігор Сергійович Сєрий розпочав в стінах Мелітопольського інституту механізації сільського господарства (нині Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного), де працював на посадах асистента, старшого викладача, доцента, професора.

З 1965 по 1971 р. завідував кафедрою «Основи взаємозамінності», з 1961–1971 рр. працював проректором з навчальної та наукової роботи, з 1971–1987 рр. був ректором Мелітопольського інституту механізації сільського господарства. За 16 років роботи на цій посаді Ігорю Сергійовичу вдалося підняти престиж МІМСГ так, що про нього заговорили в усьому колишньому Радянському Союзі. За цей час інститут наростив матеріальну базу: було збудовано 10-поверховий навчальний корпус, кафедра військової підготовки (нині навчальний корпус №8), бібліотека, спорткомплекс, їдальня, база відпочинку «Салют». Під керівництвом Ігоря Сергійовича інститут став вузом 1-ої категорії.

З 1987 р. по 2000 рік Ігор Сергійович Сєрий працював зав. кафедри ВСТВ, з 2000 по 2018 рік – був професором кафедри «Технічний сервіс в АПК», а з 2018 – професор кафедри «Технічний сервіс та системи в АПК».

Великий внесок зробив Ігор Сергійович Сєрий і в наукову сферу, він є автором 60 наукових праць та трьох підручників. Головна особливість Ігоря Сергійовича у процесі навчання – індивідуальний підхід до кожного студента. Всі, хто працював з Ігорем Сергійовичем , характеризують його, як людину дивовижної долі, він завжди був готовий надати допомогу тим, хто її потребував.

Вітаємо Ігоря Сергійовича Сірого з Днем народження і бажаємо йому міцного здоров’я і довголіття!

Редакційно-видавничий відділ