Люди, які роблять особливий внесок у розвиток рідної альма-матер, заслуговують на відзнаку та визнання. Для цього і вручається атестат «Почесний професор ТДАТУ», для тих випускників університетів, які мають значні досягнення у своїй роботі на благо країни та рідного регіону.

24 грудня 2019 року вченою радою Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного було прийняте рішення присвоїти почесне звання визначним аграріям рідного регіону, які зробили вагомий внесок у агропромисловий розвиток краю.

Так, 28 січня ректор урочисто розпочав засідання вченої ради з вручення атестатів «Почесного професора ТДАТУ» випускникам МІМСГ, які відзначилися своєю діяльністю і продовжують активно розвивати сільськогосподарський сектор економіки країни. Атестати отримали:

– Микола Кишко, депутат Мелітопольської райради, директор ТОВ «Могучий», голова ГО «Асоціація випускників ТДАТУ.

Народився 25 травня 1946 року в селі Ясне Мелітопольського району Запорізької області. У 1981 році закінчив Мелітопольський інститут механізації сільського господарства (нині ТДАТУ), після – працював головою колгоспу «Могучий», а з 2000 року працює директором приватного підприємства «Могучий». Спеціалізується підприємство на вирощуванні зернових культур та переробці сільськогосподарської продукції. Микола Леонтійович є Заслуженим працівником сільського господарства України, нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня і орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІІ та І ступеня.

– Олександр Кістечок, директор ТОВ «Дніпро», кандидат технічних наук.

Народився 19 липня 1963 року в смт. Новоолексіївка Генічеського району Херсонської області. З 1981 по 1986 роки навчався у Мелітопольському інституті механізації сільського господарства (нині ТДАТУ), де отримав спеціальність інженера-механіка. У 1999 році за його ініціативи створено підприємство «Дніпро» у с. Фрунзе Генічеського району Херсонської області. Олександр Дмитрович бере активну участь у соціальній сфері життя села. Його тричі обирають депутатом Генічеської районної ради. В 2017 році захистив кандидатську дисертацію. Серед нагород – Почесна грамота Херсонської обласної ради; Грамота  ВР України; звання «Підприємець року»; «Керівник року».

– Василь Масалабов, депутат Мелітопольської райради, голова СБК «Дружба», кандидат технічних наук, Голова ГО «Аграрний Союз Мелітопольського району».

Народився у селі Терпіння Мелітопольського району у 1954 році. Навчався у машинобудівному технікумі, а з 1983 року працював головним інженером у с. Терпіння. У 1981 році закінчив Мелітопольський інститут механізації сільського господарства (нині ТДАТУ) з відзнакою. Є головою СБК «Дружба». Очолюване ним господарство спеціалізується на вирощуванні зернових та олійних культур. У 2016 році захистив кандидатську дисертацію. Підготував низку наукових розробок. Відзначений Подякою Кабінету Міністрів України. Отримав нагороду «Заслужений працівник сільського господарства України», повний кавалер ордену «За заслуги перед Запорізьким краєм», нагороджений орденом “Преподобного Нестора Літописця”, медаллю “За розвиток Запорізького краю”.

Університет вітає почесних професорів та бажає й надалі активно розвивати аграрний сектор Запорізького краю та прославляти рідний університет.

Вікторія Власова, прес-служба ТДАТУ