Депутати обласної ради від фракції «За майбутнє» проводять виїзні наради у закладах вищої освіти. Днями обласні парламентарі відвідали Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного.

Під час робочої частини візиту представники фракції в облраді – Геннадій Фукс, Олег Каліман, Олег Ніколенко, Аскад Ашурбеков, Алевтина Лепетченко та ректор Таврійського ДАТУ, член-кореспондент НААН, професор Володимир Кюрчев обговорили питання підготовки до сесії обласної ради, на яку виноситься низка важливих бюджетних та соціальних питань.

Перебуваючи на території Таврійського ДАТУ, депутати поспілкувалися з колективом, обговорили можливості співпраці на обласному рівні. Для гостей була влаштована ознайомча екскурсія. Фахівці кафедри маркетингу та відділу міжнародних зв’язків ознайомили поважних гостей з новими бізнес-проєктами, і закордонними програмами, зокрема з програмою подвійного диплому.

Продемонстрували депутатам сучасну лабораторію моніторингу якості ґрунтів та продукції рослинництва, що функціонує на кафедрі рослинництва імені професора В.В. Калитки та лабораторію альтернативної енергії. Викладачі кафедри технічної механіки і комп’ютерного проєктування імені В.М. Найдиша ознайомили з сучасними технологіями комп’ютерного моделювання, а науковці кафедри технічного сервісу та систем в АПК представили методику утримання перепелів. Не менш цікавим було ознайомлення з роботою сучасного 3D принтера, системою крапельного зрошення, що була спроєктована науковцями ТДАТУ та «Розумною теплицею». Є у ТДАТУ і дослідні теплиці овочевих та зелених культур.

Завітали гості і на кафедру обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ф.Ю. Ялпачика та скуштували смачні пончики і морозиво, виготовлені на обладнанні кафедри. Майбутні ресторатори на кафедрі харчових технологій та готельно-ресторанної справи, яку також відвідали депутати, опановують майстерність приготування смачних страв у лабораторії технології продукції ресторанного господарства. Щойно у Мелітополі завершився сезон черешні, тому гостей пригостили смаколиками виготовленими з цієї ягоди, яку вирощують у науково-дослідному саді ТДАТУ.

Візитом до Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного депутати Запорізької обласної ради від фракції «За майбутнє» були приємно вражені.

«Таврійський агротехнологічний університет є не лише науковим локомотивом аграрної галузі регіону. Цього року завдяки залученню коштів Держфонду регіонального розвитку він реалізує унікальний проєкт з відновлення меліоративної системи, який дозволить відновити зрошення на 300 га землі у Мелітопольському районі. Університет має досвід роботи з міжнародними організаціями та інституціями і активно залучає грантові кошти для підвищення рівня ЗВО. Цей досвід маємо не лише вивчати, але й знаходити шляхи його використання на практиці, залучаючи фахівців ТДАТУ до формування та реалізації обласних програм», – зазначив, підбиваючи підсумки, голова фракції «За майбутнє» Геннадій Фукс.

«Дружньою фракцією відвідали Мелітополь. Гостинно зустрічав колега – ректор ТДАТУ Володимир Кюрчев. Обговорили проблеми територій, ознайомилися з провідним закладом вищої освіти України, напрацювали нагальні питання до порядку денного сесії. Унікальний заклад вищої освіти та професійний колектив!», – поділилася своїми враженнями депутат Алевтина Лепетченко.

Прес-служба ТДАТУ