Відбулися онлайн-семнари «Про державну статистику» та «Статистичний огляд сільського господарства Запорізької області» для студентів бакалаврату, які здобувають освіту за спеціальностями 051 «Економічний консалтинг та бізнес-економіка», 051 «Економічна кібернетика та програмування», 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», 242 «Туризм», 071 «Облік і оподаткування», 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», 281 «Публічне управління та адміністрування». Семінари провели фахівці Головного управління статистики у Запорізькі області.

Відкрила семінар та передала вітання учасникам зустрічі начальник управління поширення та комунікацій ГУС у Запорізькій області Ольга Балановська. Сьогодні державна статистична діяльність своєчасно забезпечує неупередженою та об’єктивною офіційною статистичною інформацією суспільство, державні органи управління, Уряд. У майбутніх спеціалістів соціально-економічної діяльності повинні бути навички формування і моніторингу статистичної інформації, прийняття обґрунтованих рішень на засадах аналізу статистичної інформації.

Ольга Остроухова розкрила особливості формування статистичної інформації, пояснила алгоритм державного статистичного спостереження, механізм поширення статистичної інформації. Дуже детально було продемонстровано систему пошуку необхідної статистичної інформації на сайті ГУС у Запорізькій області, роз’яснено можливість формування запиту на інформацію відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

В рамках дисциплін «Макроекономіка», «Розвиток сфери послуг», «Економічна діагностика», «Створення туристичного продукту», «Менеджмент» студенти спробували шукати необхідну статистичну інформацію в мобільному додатку «Статистика в смартфоні». Зручний інтерфейс допоміг студентам навчитися швидко візуалізувати інформацію наборів даних (лінійний графік, гістограма, мапа) за обраними параметрами: показники, класифікації, теорія та період.

Дуже цікаво висвітлено статистичний аспект діяльності сільськогосподарської галузі регіону. Представлена структура та динаміка показників сільськогосподарського виробництва за останні роки. Така інформація є дуже актуальною для студентів аграрних ЗВО та дає допомогу у вивченні кон’юнктури галузевого ринку, аналізу та прогнозуванні господарської діяльності.
Студенти висловлюють подяку організаторам онлайн-семінарів за дуже цікавий та продуктивний захід. Вони отримали багато важливої та корисної інформації. Окрема подяка фахівцям Головного управління статистики у Запорізькій області, які подали матеріал в цікавій динамічній формі, професійно та доступно.