В межах договору про взаємну  співпрацю  та  виконання науково-дослідних робіт  між ТДАТУ та ПП  «ДАНКЕН» 23.11.2017 факультету агротехнологій та екології було  передано  саджанці оливкових порід дерев сорту «Мансанілья» для проведення науково-практичного  експерименту з питань  адаптації даного виду дерев в умовах півдня Сухого Степу України.

Роботу з  підготовки посадкового  матеріалу до перезимівлі  було проведено студентами спеціальності «Агрономія» на практичному занятті з дисципліни «Плодівництво та виноградарство» під керівництвом професіонала своєї  справи к.с.г.н., доц. кафедри  «Плодоовочівництва ,виноградарства та біохімії» Алексеєвою О.М.

Незважаючи на те, що оливкове дерево – порода дерев субтропічного клімату, теплолюбна з можливістю витримувати короткострокове зниження температури в зимовий період до -10 0С питання адаптації обраного сорту оливок  «Мансанілья» в умовах клімату  Півдня України викликає зацікавленість у науковців,аграріїв-новаторів та представників переробної  галузі регіону. Сорт оливок  «Мансанілья» є одним з найпоширеніших сортів в Італії, має соковиту м’якоть і крім оптимальних органолептичних показників відрізняється  високою концентрацією олеїнової кислоти (Оmega 9). Альтернативною культурою з вмістом Оmega 9 на рівні плодів оливкового дерева є насіння високоолеїнових гібридів соняшнику, що є  сировиною  для виробництва  брендового продукту  ПП «ДАНКЕН» – олії високоолеїнової соняшникової.

Дуальна система освітянського процесу ВНЗ, практичне втілення  інноваційних технологій вирощування, переробки сировини різних культур вітчизняної та закордонної селекції науковцями факультету АТЕ ТДАТУ,  професійний зв’язок викладачів з агровиробниками регіону  дає можливість  максимально адаптувати молодь до ринку праці та отримати  студентам  практичні навички в будь-яких галузях АПК.

Інформаційний супровід: Декан факультету Агротехнологій та екології, к.с.г.н., доцент Іванова Ірина Євгенівна.