З 19 по 21 січня 2021 року в харківському палаці спорту «Локомотив» відбувся Чемпіонат України з вільної боротьби серед чоловіків пам’яті заслуженого тренера України, майстра спорту СРСР Леоніда Дуная. У змаганнях взяли участь 200 найкращих борців з 17 областей країни. Також на цих перших змаганнях у 2021 році проводився відбір на чемпіонат Європи та інші ліцензійні турніри, де спортсмени отримають шанс поборотися за путівку на Олімпіаду. У зв’язку з карантинними заходами чемпіонат проходив без глядачів.

І дійсно, дуже приємною новиною для всієї нашого університетської спільноти стало те, що 2 студентам IV курсу ТДАТУ випала неймовірна честь представляти у складі збірної команди Запорізької області з вільної боротьби нашу альма-матер та всього міста Мелітополя. Це найяскравіші зірки сучасної школи Мелітопольської боротьби, яку вже 20 років поспіль очолює заслужений тренер України, майстер спорту СРСР Алтай Абдуллаєв, старший викладач кафедри фізичного виховання ТДАТУ – майстри спорту України, студенти факультету енергетики і комп’ютерних технологій В’ячеслав Копоть (21 СЕЕ) та Руслан Дехтяренко (41 ЕЕ).

На жаль, застаріла травма плеча не дозволили Руслану Дехтяренку досягти найкращого результату і він ще на стадії 1/8 фіналу у ваговій категорії до 86 кг поступився з рахунком 2-4 представнику Київської школи боротьби Олександру Ефтехарі.

А ось В’ячеславу Копотю пощастило дещо більше. Він дійшов до фіналу вагової категорії до 79 кг. Неймовірний результат і по-справжньому ефектне досягнення для нашого талановитого борця, який зовсім недавно в жовтні 2020 року стало срібним призером Відкритого Кубка України з вільної боротьби серед чоловіків, присвячений видатним українським борцям і тренерам (KYIV OPEN WRESTLING CUP).

Шлях до фіналу видався нашому спортсмену нелегкий, але він з неабиякою мужністю та справжньою спортивною настирністю його подолав – три перемоги в трьох сутичках.

1/8 фіналу – перемога над представником Львівської області Богданом Тіторенко (12-1).
1/4 фіналу – перемога над представником Сумської області Віталієм Жуковим (2-1).
1/2 фіналу – переможений земляк із Запорізької області Кирило Кобзар (13-3).

У фіналі вагової категорії до 79 кг нашого В’ячеслава чекало серйозне випробування в особі одного з найсильніших борців України вільного стилю, майстра спорту України міжнародного класу Василя Михайлова (Одеська область), який у 2020 році став бронзовим призером двох найпрестижніших міжнародних змагань з вільної боротьби – Чемпіонату Європи (Італія, 2020) і Індивідуального Кубка Світу (Сербія, 2020).

На жаль В’ячеслав поступився Василю у двох періодах, показавши гідний опір. Але, хай там що, скарбничка спортивної слави Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного поповнилася черговою срібною нагородою Чемпіонату України з вільної боротьби серед чоловіків 2021 року, завоював яку майбутній інженер-енергетик В’ячеслав Копоть. До речі, він нарешті увійшов до складу збірної команди України з вільної боротьби у ваговій категорії до 79 кг, і буде разом з іншими найкращими борцями країни проходити декілька навчально-тренувальних зборів для підготовки до Чемпіонату Європи, який відбудеться з 19 по 25 квітня у Польщі.

Кафедра фізичного виховання і спорту разом зі спортивним клубом ТДАТУ бажає В’ячеславу спортивної удачі, нехай не підведе тебе здоров’я, нехай посміхнеться тобі доля і додасть сил, щоб здобути майбутні перемоги. Нехай твої спортивні результати будуть відмінними, але ніколи не зупиняйся на досягнутому, прагни до нових вершин, здійснюй свої мрії. Щастя тобі!.

Підготував наших борців незмінний тренерський штаб ТДАТУ – Алтай Абдуллаєв та його помічники, випускники нашого університету, майстри спорту України Руслан Куксов та Володимир Соболь.

Спортсмени та тренерський склад висловлюють слова величезної подяки ректору ТДАТУ, д.т.н., професору Володимиру Кюрчеву та голові профспілкового комітету нашого університету Миколі Андрущенку за величезну допомогу у проведенні навчально-тренувального збору та підготовці до змагань такого рівня.

Олексій Нестеров,
старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту