Онлайн-видання AgroPortal.ua спільно з компанією AgriLab та за підтримки Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти України проводило всеукраїнський конкурс для студентів аграрних закладів освіти та молодих фахівців «Здоров’я поля»: учасники конкурсу мали запропонувати ідеї та рішення для покращення здоров’я поля та мінімізації виробничих ризиків через впровадження ресурсоощадних технологій, агробіотехнологій та цифрових інструментів.

Від ТДАТУ до фіналу цього конкурсу вийшла студентка 21 СВ групи Євгенія Шипиленко з проєктом «Органічне тритикале». Ідея цього проєкту була у застосуванні бентоніту у нормі 3-4 т/га у якості структурного меліоранту легких супіщаних підзолистих ґрунтів господарства AgriLab; вирощуванні тритикале (замість жита) із передпосівною обробкою насіння мікоризним інокулянтом.

12 жовтня відбувся захист робіт фіналістів і було визначено переможців. Журі конкурсу: СЕО компанії AgriLab, офіційний представник Міжнародної організації з точного землеробства (ISPA) в Україні Ярослав Бойко; в.о. міністра аграрної політики та продовольства України у 2019 р, голова правління Асамблеї аграрних палат України, член Наглядової ради програми «Агрокебети» Ольга Трофімцева; директор Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти Тетяна Іщенко; агроном Agrilab Farming Каріна Кулик; начальник науково-технологічного відділу AgriLab Володимир Махота.

1 місце отримав проєкт «Використання добрив з підвищеною ефективністю», автор якого — магістр НУБІП України Максим Ковальчук — отримав 50 тис.грн на розвиток та можливість реалізувати свій проєкт в команді компанії AgriLab. Суть цього проєкту полягала у виготовленні капсульованих азотних добрив (пакування аміачної селітри у поліетиленові або поліпропіленові капсули). Перед пакуванням до пластику мають додаватися мікроби-деструктори, щоб він став біорозкладним. Це має забезпечити поступове постачання рослин добривами та скоротити норми добрив.

2 місце посіла робота представників ВСП «Глухівський агротехнічний фаховий коледж СНАУ» Романа Марченко (працює агрономом в ВСП «Глухівський агротехнічний фаховий коледж СНАУ») та Яни Харченко (навчається на 4 курсі відділення агроінженерії ВСП «Глухівський агротехнічний фаховий коледж СНАУ») «Інноваційні рішення в живленні рослин». Ідея цього проєкту полягала у внесенні органічних добрив (на етапі інтернет-голосування автори пропонували технічне рішення для розбризкування рідкого гною та алгоритм його застосування, але на захисті мова йшла вже про сухий гранульований курячий послід).

3 місце отримала робота «Припосівна обробка насіння рідкими біодобривами». Автори: Микола Шелест (аспірант СНАУ – м. Суми) і Оксана Дацько (аспірантка СНАУ). Ідея роботи – вдосконалення пневматичної сівалки, щоб проводити обробку насіння кукурудзи водним розчином біодобрив безпосередньо при сівбі.

4 місце посіла робота Шипиленко Євгенії, виступ якої сподобався як членам журі, так і присутнім журналістам. Як відмітив СЕО компанії AgriLab Ярослав Бойко, «ця робота схожа на кандидатську дисертацію».

5 місце отримав Станіслав Трембіцький (студент Поліського Національного Університету – м. Житомир) за роботу «Перспективи та особливості впровадження органічних технологій вирощування розторопші». Розторопша та продукти її переробки на сьогодні користуються зростаючим попитом як лікарська сировина. При цьому рослина не потребує хімічного захисту та добре росте і плодоносить без застосування синтетичних мінеральних добрив на легких супіщаних ґрунтах. У останніх двох роботах були представлені економічні розрахунки пропонованих рішень.

Усі конкурсанти залишилися задоволеними від участі у конкурсі, і не лише від отриманих цінних подарунків, а й від високого рівня організації заходу, доброзичливості співробітників компанії AgriLab та можливості спілкування з цікавими, позитивними колегами, які мають досвід особистих та виробничих досягнень.

Тетяни Герасько,
доцент кафедри ПВБ