24 березня 2023 року в Україні відбувся четвертий етап ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

У фіналі Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного представляла переможниця обласного етапу конкурсу, студентка третього курсу спеціальності «Садівництво та виноградарство» Євгенія Шипиленко (факультет агротехнологій та екології).

Метою конкурсу є утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

У надзвичайно складних умовах війни вже відбулися три етапи конкурсу, які Євгенія пройшла успішно посівши ІІ-місце серед студентів ЗВО на рівні Запорізької області, що дало можливість взяти участь у фінальному етапі.

На питання щодо важливості участі у конкурсі? Євгенія сказала, що «Наша мова – наше визнання у світі. Без чого неможливо уявити українця й Україну? Без рідного слова.

Конкурс знавців української мови імені покликаний підвищувати престиж української мови. Беру участь не лише заради перемоги, це для мене великий досвід, це стимул працювати далі і вивчати рідне слово.

Дякую, що маємо з 2001 року такий феномен, як Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, який утверджує державний статус української мови, допомагаючи мільйонам громадян України усвідомити її престижність.

Мова – ще одна наша зброя проти загарбників. Це питання нашої ідентичності та національної безпеки. Маємо це визнати і прийняти. Сергій Жадан влучно написав: «…Історія нині не просто переписується – вона переписується українською мовою».

Пишаємося нашою студенткою та її свідомою позицією. Разом до перемоги, бо мова – зброя.

Кафедра суспільно-гуманітарних наук