1Дуальна система навчання, за своїм змістом, означає паралельне навчання у освітньому закладі та на виробництві. За основу цієї системи покладено принцип взаємного зв’язку теорії з практикою, що дозволяє студентам не лише знайомитися з виробництвом, але й засвоювати прийоми та навички роботи на робочих місцях у провідних підприємствах регіону.

Висока життєздатність цієї системи пояснюється тим, що вона відповідає інтересам всіх учасників цього процесу: держави, навчального закладу, підприємств чи організацій та студентів.  Для підприємств – це можливість підготовки робочих кадрів безпосередньо для свого виробництва, коли працівники добре обізнані у  виробничих технологіях та обладнанні, максимальна відповідність корпоративним інтересам, економія часу та коштів на пошук та підбір робітників, їх перенавчання та адаптація до умов конкретного підприємства.

Згідно укладених угод між ТДАТУ та провідними підприємствами Запорізької, Дніпропетровської, Одеської та інших областей України студенти Енергетичного факультету також проходять дуальне навчання. Ось деякі з них: ПАТ «Запоріжжяобленерго» ММРЕМ, ТОВ НВКФ «Спеціальні гідравлічні машини», ПП «Модуль-2000», АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі», СП «Мелітопольська дистанція сигналізації та зв’язку», ФГ «Єнісей-7», ТОВ «Руслан-Комплект» та ін.

У середині листопада 2018 року викладачі (декан енергетичного факультету, д.т.н., професор Назаренко І.П., д.т.н., професор Діордієв В.Т., к.т.н., доцент Квітка С.О та ст. викладач Ковальов О.В.) відвідали декілька таких підприємств та зустрілися з нашими студентами безпосередньо на робочих місцях. Студенти розповіли про специфіку виконання робіт на підприємствах, особливості технологічних процесів та трудової дисципліни.

В ході візиту представники енергетичного факультету також зустрілися із керівництвом підприємств, які відзначили достатньо високий рівень теоретичної підготовки студентів та звернули увагу на деякі аспекти, які треба врахувати при підготовці фахівців-енерегтиків.

Прес-служба ТДАТУ, заступник декана

енергетичного факультету Ковальов О.В.