0 (основна)Невід’ємною складовою навчально-виховного процесу на енергетичному факультеті є екскурсії. Викладачами факультету регулярно організовуються поїздки на генеруючі, розподільні підприємства енергосистем України, а також переробні підприємства з сучасними технологіями виробництва.

Так, початок листопада крім пречудової погоди подарував студентам нагоду відвідати ДніпроГЕС у м. Запоріжжя. Ініціаторами екскурсії виступили заступник декана енергетичного факультету Олександр Ковальов Вікторович та к.т.н., доцент Постол Юлія Олександрівна. Метою поїздки стало знайомство студентів четвертого та 1М курсів енергетичного факультету разом з кураторами груп (Гулевським В.Б., Бороховим І.В., Попрядухіним В.С. та Ковалем Д.М.) з потужним енергетичним підприємством України. Екскурсанти у кількості 36 чоловік відвідали зали музею станції з експозиціями присвяченими будівництву, відновленню та спорудженню другої черги ГЕС. В ході екскурсії оглянуто диспетчерську, греблю, макет і діючі турбіни в машинному залі, розподільчий пристрій 154 кВ.

Слід відзначити, що Дніпровська ГЕС – найстаріша гідроелектростанція на Дніпрі. Будівництво почалося в 1927 році, а перший агрегат запущено у 1932-му. З пуском ДніпроГЕС було затоплено дніпровські пороги і відкрилося судноплавство по Дніпру. На енергетичній базі електростанції розгорнулося будівництво великого промислового комплексу чорної та кольорової металургії.
Під час Великої Вітчизняної війни дамбу ДніпроГЕС було зруйновано, а устаткування машинного залу – знищено. Знову запустили електростанцію лише в 1950 році. У 1969-му розпочали будівництво другої черги гідровузла. ДніпроГЕС-2 запущено у 1975 році.

Студенти з зацікавленням прослухали не лише історію станції, а й особливості її роботи, що безумовно допоможе їм на практиці краще зрозуміти теоретичні знання отримані в університеті.

Прес-служба ТДАТУ, заступник декана енергетичного

факультету Ковальов О.В.