Підготовка грамотних майбутніх спеціалістів аграрного напряму неможлива без ознайомлення студентів із наявною сучасною технікою, якою озброєні провідні аграрні підприємства.

На початку 2017 року до Таврійського державного агротехнологічного університету завітали представники ТОВ «Деметра Інвестментс». Під час їх зустрічі зі студентами відбулося знайомство зі структурними підрозділами господарства, напрямами діяльності, складом сучасного машино-тракторного парку та його експлуатацією в виробничих умовах. Адміністрація ТОВ «Деметра Інвестментс» запропонувала бажаючим викладачам та студентам відвідати їх підприємство у формі екскурсії.

Тому, для проведення ознайомчої екскурсії, 18 квітня 2017 року під керівництвом викладачів механіко-технологічного факультету, факультету агротехнологій та екології й ВСП «Ногайський коледж ТДАТУ» був здійснений виїзд 18 студентів спеціальностей «Агрономія» та «Агроінженерія» до с. Осипенко Бердянського району Запорізької області, де знаходиться один з підрозділів підприємства – ДП «Запоріжжя-Агро».

Щиро і привітно зустріли студентів та викладачів на підприємстві. Боголюбський Андрій Миколайович – заступник директора по персоналу, який коротко ознайомив з історією господарства та головними спеціалістами, що забезпечують роботу підприємства та проводитимуть екскурсію. При цьому він зауважив, що студенти мають унікальну можливість отримати прямі вичерпуючі відповіді висококваліфікованих фахівців на будь-які питання з технологічного процесу вирощування сільськогосподарських культур в господарстві.

Площа земельних угідь господарства складає 14,2 тис. га, на яких культивуються три основні культури: озима пшениця, соняшник та горох. Крім того, на невеликих площах вирощуються озимий та яровий ячмінь, гірчиця яра (біла), коріандр, а також кормові культури та багаторічні трави, оскільки на підприємстві є молочно-товарна ферма на 587 голів ВРХ.

Головний агроном ТОВ «Деметра Інвестментс» Мирошниченко Сергій Олександрович та головний механік Чуєв Андрій Анатолійович продемонстрували техніку для обробітку ґрунту, посіву, удобрення, збирання та зберігання врожаю, що була на території господарського двору. Це трактори, посівні комплекси, самохідні обприскувачі, комбайни та різні ґрунтообробні агрегати. Хоча було зауважено, що більшість машин та агрегатів знаходяться на полях.

Увагу студентів привернула новітня технологія зберігання зерна – шляхом закладання силобегів. Для цього в господарстві використовується перезавантажувач ПБН-16 і зерно-пакувальні машини ЗПМ-180 й ЗРМ-180 для намотування мішка.

Екскурсантам продемонстрували роботу аналізатора зерна «Inframatic 8800». Цей прилад розроблений для визначення вологості і вмісту білка у зерні. Аналізатор не вимагає спеціальної підготовки зразків зерна, а лише їх очищення або видалення великих частин домішок. Під час збирання врожаю зерна якість продукції встановлюється за 2-3 хвили з кожної машини, що прибуває до току. Таким чином, експрес-аналіз дозволяє швидко встановити клас зерна.

Відсутність техніки в мастерських вразила студентів, окільки це свідчить про високу якість машин та добре налагоджену роботу механіків, що не допускають суттєвих поломок агрегатів.

В ангарах, спеціально побудованих для зберігання техніки, екскурсанти мали змогу ознайомитись з зовнішнім виглядом та технологічними характеристиками зернозбиральних комбайнів КЗС-1218 «Полісся».

Оскільки більша частина сільськогосподарської техніки виконувала польові операції, то було організовано виїзд студентів в поле, де вони мали змогу побачити роботу трактора New Holland з посівним комплексом Horch  Maestro під час сівби соняшника з одночасним внесенням добрив.

Головний агроном та інженер розповіли про системи точного землеробства, що впроваджуються в господарстві. Оскільки на всій автомобільній та сільськогосподарській техніці встановлена система GPS моніторингу, то всі бажаючі мали змогу ознайомитися з її роботою з кабіни трактора.

На зворотному шляху до госпдвору спеціально був зроблений «крюк» до посівів гороху, де працював високопродуктивний обприскувач Case SPX 3330 «Patriot». З метою збереження здоров’я екскурсантів, студенти спостерігали роботу техніки з безпечної відстані від агрегату.

Необхідно відмітити, що від першої до останньої хвилини екскурсії на підприємстві, студентів та викладачів супроводжувала провідний фахівець кадрової служби Кільджиєва Лілія Йосипівна, яка відповідала на всі питання, пов’язані з можливістю проходження практики та працевлаштування в господарстві. Вона зауважила, що на підприємстві є всі умови для тривалого проживання практикантів.

Своїми враженнями від екскурсії поділилися студентки групи 21 АГ  Міцковська Катерина та Ольшанська Валентина: «Велике «дякуємо» за можливість побачити роботу сучаснішої сільськогосподарської техніки, отримання цікавої інформації про дані агрегати та технології вирощування польових культур в господарстві. Особлива подяка – за смачну їжу, якою нас нагодували після закінчення екскурсії перед поверненням додому».

Адміністрація, студенти та викладачі ТДАТУ і Ногайского коледжу  щиро вдячні керівництву ТОВ «Деметра Інвестментс» за проведення цікавої незабутньої екскурсії і надану можливість ознайомитись з виробничими процесами у господарстві та сподіваються на подальшу плідну співпрацю.

Зав.каф. рослинництва ТДАТУ Тодорова Л.В.

Фото: старшого викладача каф. СГМ Матковського О.І.

та студентки 21 АГ гр. Ольшанської В.