Колектив Таврійського державного агротехнологічного університету з глибоким сумом сповіщає, що 19 липня 2015 року передчасно пішов з життя декан енергетичного факультету, доктор технічних наук, професор Куценко Юрій Миколайович.

Важко говорити про таку сповнену життєвих планів, енергійну людину, як Юрій Миколайович, у минулому часі. Але смерть невблаганна, вона нищить останню надію. Проте вона не може відняти у нас пам’ять, повагу і любов до нашого товариша, колеги, науковця та викладача. Своїм прикладом він запалював інтерес студентів до навчання та науки, любов до життя і професії. Він запам’ятався тим, хто знав його, як людина енергійна, досвідчена та працьовита. У роботі Юрій Миколайович щедро ділився своїм досвідом, допомагав людям та завжди був відкритий до спілкування.

Розділяємо скорботу і біль рідних, близьких, друзів, колег, студентів та висловлюємо їм глибоке співчуття. Память про Юрія Миколайовича назавжди залишиться в наших серцях. Вічна йому пам’ять.

Куценко Юрій Миколайович народився 3 травня 1964 року. Свою трудову діяльність розпочав в Мелітопольському інституті механізації сільського господарства у 1990 році на посаді асистента. 3 1992 року по 1 січня 1997 року навчався в аспірантурі Національного аграрного університету м. Київ.

Після закінчення аспірантури в січні 1997 року був прийнятий на кафедру електропостачання сільського господарства на посаду асистента.

У травні 1998 року рішенням президії Вищої атестаційної комісії України Юрію Миколайовичу було присуджено науковий ступінь кандидата технічних наук.

У 1998 році був призначений на посаду старшого викладача кафедри електропостачання сільського господарства, у 1999 році переведений на посаду доцента кафедри електропостачання сільського господарства.

У грудні 2002 року рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України Юрію Миколайовичу присвоєно вчене звання доцента.

З 01 вересня 2009 року – завідувач кафедри автоматизованого електроприводу Таврійського державного агротехнологічного університету.

Юрій Миколайович був нагороджений дипломом за участь у XXII Міжнародній агропромисловій виставці «Агро-2010».

На підставі рішення Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України від 14 лютого 2014 року Куценку Юрію Миколайовичу було присуджено ступінь доктора технічних наук зі спеціальності 05.09.03. –електротехнічні комплекси та системи. 22 грудня 2014 року присвоєно вчене звання професора кафедри автоматизованого електроприводу.

З травня 2014 року виконував обов’язки декана енергетичного факультету. З 1 липня 2015 року Куценко Юрій Миколайович призначений на посаду декана енергетичного факультету. Був автором більш як 134 наукових та навчально-методичних публікацій, 2 монографій, надруковано у співавторстві 10 навчальних посібників, 4 – з грифом Міністерства аграрної політики України.

Сумлінна праця Юрія Миколайовича відмічена багатьма подяками в наказах по університету. Неодноразово нагороджувався почесними грамотами. Своєю високою педагогічною майстерністю протягом 25 років роботи в університеті Юрій Миколайович здобув заслужений авторитет і повагу серед професорсько-викладацького складу і студентів університету.

58DRaJnXtEg