Традиційно, у січні опублікований рейтинг Webometrics, який аналізує понад 31 тис. університетів світу з 200 країн, у т.ч 316 з них – українські. Webometrics – це найбільший рейтинг за кількістю проаналізованих ЗВО, який складає та публікує двічі на рік (у січні та липні) лабораторія кибірметрики (Cybermetrics Lab).

ТДАТУ у рейтингу Webometrics посів 87 місце і четвертий рік поспіль увійшов до сотні кращих університетів України, а також до трійки кращих аграрних ЗВО після НУБІПа та Миколаївського національного аграрного університету (відповідно 7 та 82 місця).

Найбільш високо ТДАТУ оцінено за показником Impact Rank – «Visibility – Прозорість», де оцінюється кількість зовнішніх посилань на веб-сторінки університету.

Webometrics постійно поліпшує ранжирування, змінює або розвиває індикатори зважування для забезпечення кращої класифікації університетів.

У рейтингу 2021 році лабораторія кибірметрики (Cybermetrics Lab) Національної дослідницької ради Іспанії (National Research Council, CSIC), яка діє при Міністерстві освіти Іспанії, змінила методику ранжирування, кількість індикаторів, посиливши вагу індикаторів цитованості та науковості ЗВО в Google Scholar та базі даних Scopus (сумарно 50%). Рейтинг також враховує рівень впровадження в університеті політики відкритого доступу до результатів наукових досліджень, навчальних матеріалів, нормативної бази тощо.

До трійки кращих ЗВО України за версією Webometrics увійшли: Київський національний університет Тараса Шевченка, Національний технічний університет України КПІ ім. Сікорського та Сумський державний університет.

Ольга Білоцька,
відділ інформації та аналітики ЦІТІС