18 квітня 2024 р. у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного в рамках Мовного арсеналу «Українська мова як маркер національної ідентичності: від традицій до сучасності» відбулася друга зустріч. Захід організований мовним омбудсменом університету Тетяною Шаровою за підтримки ректора ТДАТУ Сергія Кюрчева.

На початку зустрічі ректор ТДАТУ Сергій Кюрчев привітав усіх присутніх, вказавши на важливій ролі мови у житті кожного українця. «Події сьогодення в Україні свідчать, що лише в єдності – сила українців, в усвідомленні своєї унікальності, культурного багатства, історичної місії», – зазначив ректор ТДАТУ імені Дмитра Моторного.

«Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного робить усе можливе, щоб формувати в наших викладачів та здобувачів освіти традиційні цінності українців, поглиблювати комунікативні вміння й навички державною мовою, плекати любов до своєї країни та своєї нації. Більше того, наш університет продовжує залишатись культурно-освітнім хабом і для мелітопольців, а тепер уже й запоріжців, і для громадян з усієї України», – наголосив Сергій Кюрчев.

Мовний омбудсмен ТДАТУ, професор Тетяна Шарова виступила модератором зустрічі та з гордістю зазначила, що у ТДАТУ працюють та навчаються справжні патріоти України.

Доктор філологічних наук, професор, голова Національної комісії зі стандартів державної мови (2020-2022 рр.), професор Національної академії служби безпеки України Орися Демська, доктор філологічних наук, професор Економіко-гуманітарного університету у Варшаві Ян Капранов та завідувачка кафедри філології та мовної комунікації НТУ «Дніпровська політехніка» Ксенія Тараненко також привітали учасників Мовного арсеналу та наголосили на важливості мови у суспільстві.

Спікеркою другого дня виступила Валентина Біляцька, докторка філологічних наук, професорка кафедри філології та мовної комунікації Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», представивши академічній спільноті власний презентаційний виступ «Магія слова і мовна свідомість народу». Вона ретельно зупинилася на значенні слова, нагадала про історію виникнення української мови та її притиснення з боку влади у пізні часи. Зупинилася пані Валентина і на сьогоденні, коли, починаючи з 2000-х років було прийнято ряд законів та нормативних актів щодо витіснення української мови із вжитку у деяких регіонів України.

Наступна, заключна, зустріч в рамках «Мовного арсеналу» запланована на 23 квітня. Спікеркою виступить доктор філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Стефаника Ольга Деркачова.

Тож до нових зустрічей. Слава Україні! Разом до Перемоги!