Підвищення якості підготовки та виховання спеціалістів з вищою освітою, які здатні творчо використовувати в практичній діяльності новітні досягнення науково-технічного прогресу, – все це дає наукова робота.

Показати себе здобувачі вищої освіти можуть у наукових гуртках. Саме в них студенти починають робити перші кроки у науково-дослідній діяльності. Заняття у гуртках дозволяє студентам бачити прикладне значення науково-дослідної роботи та взаємозв’язок дисциплін, що підвищують рівень її успішності, творчу та наукову активність.

Старший викладач кафедри технічних систем та сервісу в АПК Сергій Дереза очолює науковий гурток «Удосконалення засобів механізації технологічних процесів на тваринницьких фермах» (план роботи гуртка). У роботі гуртка брали активну участь здобувачі вищої освіти Олександр Черняєв (25МБАІ), Денис Димченко (42АІ), Сергій Савійський (42АІ) та Дмитро Тодоров (42АІ).

Наукові дослідження проводилися згідно затвердженого календарного плану і знайшли своє відображення у розробці модернізованих зразків обладнання для механізації технологічних процесів у кормоприготуванні.

Логічним завершенням роботи гуртка була участь студентів у І Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «Технічне забезпечення інноваційних технологій в агропромисловому комплексі» 01-24 квітня 2020 р. та опублікування тез доповідей на теми: «Удосконалення технологічного процесу подрібнення концентрованих кормів» (Денис Димченко), «Удосконалення подрібнювача грубих кормів для великої рогатої худоби» (Сергій Савійський) та «Інтенсифікація технологічного процесу змішування кормів» (Дмитро Тодоров).

За матеріалами сайту кафедри ТСС АПК