DSC_5199Починаючи з 2003 року, в Україні проводиться Всеукраїнський фестиваль художньої творчості серед колективів аграрних ВНЗ «СОФІЇВСЬКІ ЗОРІ». 28-29 квітня 2016 року на базі Таврійського державного агротехнологічного університету було проведено обласний етап цього фестивалю 2016 року.

У фестивалі взяли участь творчі колективи Таврійського ДАТУ та аграрних коледжів Запорізької області (всього 5 коледжів), які представили свої найкращі номери та зачарували гостей майстерністю і талантом.

Фестиваль проводився у форматі концертних програм в жанрах: естрадно-молодіжному, фольклорно-етнографічному, академічному. Особливістю цьогорічного конкурсу-фестивалю була головна тема: «За Україну, за її волю».

Метою фестивалю є активізація і популяризація творчої діяльності колективів аматорського мистецтва, підвищення рівня виховної роботи, формування художньо-естетичних смаків, сприяння розвитку творчої особистості та індивідуальності, широка пропаганда і подальший розвиток кращих зразків українського мистецтва. Організатори фестивалю спрямовували свої зусилля на виховання національної самосвідомості у студентської молоді.

Фестиваль сприяє розвитку нових талантів, наповненню молодих сердець щирістю та добром. Мистецьке дійство «Софіївські зорі» є ознакою того, що молоде покоління повертається до духовних джерел свого народу, черпаючи з них силу, завзяття і наснагу, зберігає і примножує славні вікові традиції української культури, окрилює на нові творчі пошуки та здобутки.

Майстерність учасників оцінювало високопрофесійне журі у складі 9 осіб, серед яких: голова журі, доц. кафедри інструментального виконавства та музичного мистецтва естради МДПУ ім. Б.Хмельницького Стотика О.В., кандидат мистецтвознавства, ст. викл. кафедри інструментального виконавства та музичного мистецтва естради МДПУ ім. Б.Хмельницького, керівник «Народного художнього колективу України – Таврійська пектораль» Антоненко О.М., викладач хореографічних дисциплін Мелітопольського училища культури Тарасова О.А.

Найкращі номери конкурсу були нагороджені Дипломами за І місця:

ТДАТУ: Соул «Босса нова» (з репертуару Квінсі Джонс) – музична студія «Академія»; українська народна пісня «Реве та стогне Дніпр широкий» – народний хоровий колектив української пісні; хореографічна композиція «Ніхто, крім нас» – солісти народного ансамблю танцю «Юність»; хореографічні постановки «Що залишиться після мене» та «Не отрекаются, любя» зразкового колективу сучасного танцю «Світлана»; номери вокальної студії «Колаж» – солісти Козинець Олександра, Лисенко Вадим, Гриднєва Дарія, Частоколяний Сергій, Скляренко Анастасія;

ВСП «Бердянський коледж ТДАТУ»: хореографічна композиція «Віночок» танцювального колективу «Мегаполіс»; популярна пісня «Uptown Funk» (з репертуару Bruno Mars) – Желябіна Анастасія; популярна пісня «Ти моя» – Кобець Іван; патріотична пісня «О, Україно, о, люба ненько» – Люцканов Віталій;

ВСП «Василівський коледж ТДАТУ»: театр тіней «Багато мальв насіяла війна» – студентський театр «Крок уперед»; патріотична пісня «Добрий ранок, Україно!» – квартет «Мрія»; патріотична пісня «Біля тополі» – дует Тертиця Ольга та Конкін Артур; композиція «На Чорнобиль журавлі летіли» – студентський театр «Крок уперед» і вокальний ансамбль «Сузір’я»; патріотична пісня «Заспіваймо пісню за Україну» – вокальний колектив викладачів та студентів;

ВСП «Мелітопольський коледж ТДАТУ»: пісні «Моя Україна» і «А я бажаю вам добра» – Приліпко Олена; мініатюри команди КВН «Люба»; танок «Захисник» – Гайдаєнко Даниїл;

ВСП «Ногайський коледж ТДАТУ»: художнє читання «Захисникам» – Дімітрова Світлана; вальс хореографічного колективу «Джерело»; пісні «Україна» та «Встань козацька слава» вокального ансамблю «Ногайські зорі»; монолог Б.Хмельницького «Я – Богдан, сповідь у славі» – Белінський Сергій;

ВСП «Оріхівський коледж ТДАТУ»: пісні «Свіча», «Чорнобривці», «Мати», «Молитва за Україну», «За Україну, за її волю» – вокальна група коледжу Гальчанська Альбіна, Заховавко Карина, Коваленко Олександра, Фірсова Інна.

Фестиваль «Софіївські зорі» – гордість аграрної освіти. З кожним роком він підвищує художній рівень колективів, дорослішає, розвивається. Сподіваємось, що в недалекому майбутньому «Софіївські зорі» вийдуть і на міжнародний рівень.

Фото Ганни Бовкун