24 вересня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбулася презентація нової книги письменниці з Івано-Франківська Ольги Деркачової «Пальто британської королеви». Зустріч є органічним продовженням заходів у рамках програми академічної мобільності між закладами вищої освіти України. Модератором заходу виступила доцент кафедри суспільно-гуманітарних наук Аліна Землянська.

Презентацію відвідали учні та вчителі Мелітопольської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №25, ліцею №19, Вищого професійного училища та КЗ «Мелітопольський ліцей-інтернат» ЗОР. Присутні мали змогу переконатися, що ТДАТУ є не лише освітньо-науковим, а й культурним центром міста, дбає про всебічний розвиток своїх здобувачів освіти.

Письменниця розповіла історію написання збірки, про лист, отриманий із Букінгемського палацу, розкрила секрети виникнення образів і мотивів її творів, на особистому прикладі продемонструвала, чого варті мрії і що треба не боятися втілювати їх у життя. Гості ставили авторці запитання, фотографувалися, брали автографи та книгу, що дивним чином сполучила Україну з далеким Лондоном.

З привітальним словом та подякою письменниці виступив проректор з науково-педагогічної роботи, доцент Олександр Ломейко. На згадку про теплу зустріч і з перспективою подальшого плідного співробітництва він презентував Ользі Деркачовій інформаційні матеріали й сувеніри з емблемою університету та смаколики (цукати з черешень, джеми, мед тощо), виготовлені в університеті за унікальними технологіями, розробленими науково-педагогічними співробітниками. Навзаєм авторка подарувала для фонду наукової бібліотеки ТДАТУ свої книжки «За лондонським часом» та «Пальто британської королеви».

Зі словами вдячності до гості університету звернулися завідувач кафедри суспільно-гуманітарних наук, доцент Володимир Михайлов та професор Тетяна Шарова.

За підтримки Таврійського ДАТУ, в рамках співпраці з бібліотеками й музеями міста, на запрошення директора Централізованої бібліотечної системи м. Мелітополь, депутата Мелітопольської міської ради Інни Єфименко ввечері презентація відбулася в читальному залі бібліотеки ім. М.Ю. Лермонтова.

Зустріч з Ольгою Деркачовою відкрила сезон заходів культурно-просвітницького характеру, запланованих університетом для жителів міста.

Аліна Землянська,
доцент кафедри суспільно-гуманітарних наук