Спортивний клуб ТДАТУ святкує у своїй славетній спортивній історії неабияку подію – в чималих рядах університетських майстрів спорту України міжнародного класу та майстрів спорту України з’явився новий майстер спорту з унікальної японської боротьби сумо. Ним став Руслан Дехтяренко (наказ Міністерства культури, молоді та спорту України №1717 від 25.05.2021 р., посвідчення №1930), студент 41 групи ЕЕ факультету енергетики і комп’ютерних технологій.

Це почесне спортивне звання він здобув на чемпіонаті України з сумо серед дорослих і молоді віком до 23 та до 21 років, який проходив з 19 по 24 лютого у місті Луцьк Волинської області. Подія зібрала понад 600 спортсменів із 13 регіонів України.

За підсумками змагань Руслан, виступивши у двох вікових категоріях та показавши гарну спортивну форму, здобув два комплекти бронзових нагород: у ваговій категорії до 85 кг серед молоді до 21 років посів ІІІ місце, а також у складі команди Запорізької області з 4-ох осіб виборов ІІІ місце командної першості серед чоловіків, що йому дозволили виконати норматив «Майстер спорту України з сумо».

До речі, цікавий факт – Руслан Дехтяренко вже є майстром спорту України з боротьби вільної й тренується в збірній команді ТДАТУ з вільної боротьби та сумо під керівництвом старшого викладача кафедри фізичного виховання і спорту, заслуженого тренера України з вільної боротьби, майстра спорту СРСР Алтая Абдуллаєва. Руслан є неодноразовим переможцем і призером всеукраїнських змагань з вільної боротьби, стипендіатом міського голови Мелітополя Тож сумо стало для нього новим етапом в його надзвичайно насиченій спортивній кар’єрі.

Для Алтая Абдуллаєва це чергове звання «Майстра спорту України» його вихованця увійшло в, і без того бездонну, скарбничку спортивних успіхів і перемог. А скарбничка ця дійсно вражає. Тільки уявіть, з 1996 року він виховав:

• 2 заслужених майстра спорту України;
  • 8 майстрів спорту України міжнародного класу;
  • 60 майстрів спорту України;
  • його вихованці завоювали 14 медалей чемпіонату Європи, чемпіонату і Кубка світу серед дорослих.

Кафедра фізичного виховання і спорту разом зі спортивним клубом ТДАТУ вітає Руслана Дехтяренко з визначним спортивним досягненням – отриманням почесного спортивного звання, та його тренера Алтая Абдуллаєва – за підготовку спортсмена високого класу. Бажаємо в майбутньому сил, спортивної наснаги та нових перемог! Частіше надихайтесь своїми результатами і рекордами, з вірою в себе безперервно рухайтеся назустріч великим мріям і життєвим цілям!

P.S. Сумо – вид єдиноборства, в якому два борці виявляють сильнішого на круглому полі. Цей вид спорту походить із Японії та вважається одним з видів бойових мистецтв. Традиція сумо ведеться з давніх часів, тому кожен поєдинок супроводжується численними ритуалами.

Сумо характеризується чіткою регламентацією відповідно до Міжнародних правил змагань, змістом вправ, високими вимогами до рівня підготовленості спортсменів. Цей вид спорту активно розвивається у понад 80 країн світу. В Україні сумо, як вид спорту, зародилось наприкінці XX століття.

Сумо, як вид спорту, було визнано Міжнародним Олімпійським Комітетом у 1995 році, знову підтверджено у жовтні 2018 року.

Протягом 15 років національна збірна команда України з сумо входить у трійку світових лідерів. Федерація сумо України створена у 1999 році, офіційного зареєстрована у 2001 році. У 2003 році СУМО офіційно було визнано як вид спорту в Україні. Сумо входить до програм Всесвітніх Ігор та Всесвітніх Ігор з єдиноборств.

Федерація сумо України є дійсним членом міжнародної федерації сумо (IFS) і Європейської федерації сумо (EFS).

Олексій Нестеров,
старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту