IMG_057414-15 березня у Херсонському державному аграрному університеті відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Інноваційні технології та актуальні питання післязбиральної доробки плодоовочевої продукції як важіль підвищення економічної ефективності» за підтримки українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва «UHBDP».Активну участь у конференції взяли студенти Таврійського державного агротехнологічного університету спеціальностей: «Маркетинг», «Агроінженерія» та «Обладнання переробних та харчових технологій».

Метою конференції був обмін досвідом з комплексних проблемних питань розробки та впровадження інноваційних методів і технологій післязбиральної доробки плодоовочевої продукції та підвищення ефективності функціонування та розвитку агробізнесових структур.

Конференція проводилась у форматі обміну досвідом та проведення панельних дискусій із залученням міжнародних науковців і практиків.

На конференції піднімалися наступні питання:

1. Впровадження інноваційних технологій для покращення післязбиральної доробки продукції плодоовочівництва.
  2. Поєднання інноваційних і традиційних технологій післязбиральної доробки у плодоовочівництві.
  3. Обліково-фінансове забезпечення ефективного функціонування аграрних підприємств: сучасний вектор розвитку.
  4. Підприємництво, торгівля, маркетинг: стратегії, технології та інновації.
  5. Публічне управління та адміністрування на сучасному етапі державотворення.
  6. Новітні технології вітчизняних виробників в сфері інформаційних технологій.
  7. Конкурентоспроможність аграрних підприємств: сучасні реалії та стратегічні прогнози.
  8. Еколого-економічні дослідження виробничих процесів у плодоовочівництві.
  9. Сучасні технології вирощування та їх вплив на зберігання плодоовочевої продукції.

В межах конференції студенти взяли участь у пленарному засіданні, виступили з доповідями на засіданнях секцій по дискусійним тематикам, відвідали інноваційні сільськогосподарські підприємства. Організатори конференції влаштували для учасників цікаву та насичену екскурсійно-розважальну програму. Були організовані виїзні екскурсії до Агрофірми Радгоспу «Білозерский» та ПрАТ «Чумак».

Одним із найпотужніших підприємств Херсонської області виноградарсько–виноробного підкомплексу є Агрофірма «Білозерський», яке спеціалізується на виробництві та переробці плодово–ягідної та виноградної продукції. Учасники конференції отримали повну інформацію щодо діяльності та перспектив розвитку підприємства, відповіді на питання і разом з тим, купу позитивних емоцій та можливість продегустувати найрізноманітніші сорти яблук, які вирощуються на даному підприємстві. Студенти  ознайомились з виробничими потужностями підприємства, умовами зберігання продукції, виробничою зоною, обладнаннями сучасних ліній з сортування, доробки та пакування продукції агрофірми.

Під час екскурсії до ПрАТ «Чумак» учасники конференції ознайомились з історією розвитку підприємства, технологіями переробки сільськогосподарської продукції та технологічними лініями високого класу, більша частина яких зроблена в європейських країнах,  роботою логістичного центру, який є найбільшим в Україні і представляє собою технологію 5-ярусного збереження продукції. Крім того, студенти відвідали лабораторію якості продукції та переконалися, що виробництво на цьому підприємстві відповідає найвищим вимогам.

Після екскурсій студенти висловили свою глибоку вдячність організаторам конференції і всьому персоналу заводу за турботливий і професійний підхід, запевняючи, що досить вражені візитами, в результаті придбали нові практичні знання, які в подальшому застосують в професійній сфері.

За матеріалами кафедри маркетингу