1 моваНаукова бібліотека до Міжнародного дня рідної мови, який щорічно відзначається 21 лютого, підготувала виставку-цитату зі зміною експозицій «Вивчаємо новий український правопис». Виставка демонструється на першому поверсі наукової бібліотеки.

З 3 червня 2020 року почав діяти новий «Український правопис». За великим рахунком зовсім кардинальних змін, що потребують перенавчання, у цьому правописі немає. Однак плутанина таки може виникнути, адже збільшилася кількість варіантів написання одних і тих же слів. На провадження нових правил дається 3-5 років. Час потрібен і для того, аби оновити Microsoft Office, адже, наприклад, наявні версії програми Word нові варіанти слів сприймають як граматично неправильні. Повний текст документа оприлюднено на офіційних сайтах Міністерства освіти і науки та Національної академії наук.

Українська мова – одна з наймилозвучніших мов світу. 1934 року у Парижі на лінгвістичному конгресі провідні фахівці визнали українську мову третьою з-поміж усіх мов (після французької та фарсі) за мелодійністю, лексичним і фразеологічним багатством, величезними словотвірними можливостями, синтаксичною гнучкістю. На аналогічному форумі мовознавців у Швейцарії, де головними критеріями оцінки були евфонічна система мови, її мелодійність і милозвучність, українську мову було названо другою після італійської.

Тож збережемо нашу рідну мову, та будемо вивчати новий правопис разом!

Наукова бібліотека