Команда DigEco, яка взяла участь у пілотному навчанні протягом 30 вересня – 6 жовтня у Таджикському технічному університеті імені академіка М. Осімі (м. Душанбе) у межах проєкту ERASMUS+ Digitalization of economic as an element of sustainable development of Ukraine and Tajikistan / DigEco 618270-EPP-1-2020-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP («Діджиталізація економіки як елемент сталого розвитку України і Таджикистану», 2 жовтня відвідала одного із стейкхолдерів проєкту – Нурекську гідроелектростанцію біля міста Нурек, Таджикистан на річці Вахш.

Нурекська гідроелектростанцію було побудовано у 70-і роки минулого сторіччя. Підприємство є гігантом і флагманом енергетичної галузі Таджикистану. На частку станції доводиться до 80% всього обсягу електроенергії, яка виробляється в країні. Нурекська гідроелектростанція – найпотужніша ГЕС Центральної Азії, гребля якої занесена в книгу Рекордів Гіннеса як найвища насипна гребля в світі.

Вироблену енергію з 2014 року Таджикистан експортує до Узбекистану, Киргизії і Афганістану.

Під час відвідування було проведено екскурсію до основних технологічних об’єктів. Привернули увагу факти пов’язані із промисловістю України. Наприклад, турбіни виготовлялися на Харківському турбогенераторному заводі, крани – у Дніпрі, трансформатори поставлялися найбільшим українським виробником трансформаторів – заводом «Запоріжтрансформатор».

Робоча група DigEco представила концепцію та результати, отримані за рік роботи над проєктом. Обговорювалися проблеми і перспективи діджиталізації енергетичних секторів Таджикистану та України.

Відділ міжнародних зв’язків