21 листопада українці відзначають День Гідності та Свободи — свято на честь початку двох революцій: Помаранчевої у 2004 році та Революції Гідності 2013-го. 7 років тому українці вийшли з мирним протестом на Майдан Незалежності в Києві, щоб відстояти свої цінності та свободу. Згодом були важкі місяці протистоянь, жорстокі розгони й убивства мирних громадян. Важкою ціною українці вистояли і перемогли! У 2014 почалась війна на Донбасі. 

Ми з вами живемо в час важких випробувань! Здати тест на мужність і відвагу випало нам, українцям! Здавалося б, від відчаю, безвиході, від страху мають згаснути всі поривання, мрії й устремління. Однак, Майдан, Небесна сотня, незчисленні втрати неоголошеної війни викликали до життя неймовірної сили музику та поезію – творчість, яка надихає, яка змушує вірити в перемогу, яка дає сили витримувати і голод, і холод, і біль.

Наукова бібліотека до Дня Гідності і Свободи підготувала відео-презентацію «Україна – країна нескорених!», в якій представлені знайомі й зовсім нові твори українських митців та аматорів, присвячені воїнам-учасникам АТО, героям Небесної сотні, волонтерам, медикам та Батьківщині.

Молодь – ви – майбутнє України! Тож своїми знаннями, працею, здобутками примножуйте її культуру, своїми досягненнями славте її. Будьте гідними своїх предків, любіть рідну землю, бережіть волю і незалежність України, поважайте свій народ і його мелодійну мову. Шануйте себе і свою гідність, і шановані будете іншими.

Любімо нашу Вітчизну! Бережімо її і пам’ятаймо – Україна понад усе!

Світлана Голодова,
завідуюча відділом НБ